| aurora1234 a întrebat:

Ce pot vorbi pe facebook cu un baiat pe care nu-l cunosc?

p.s: Mentionez ca este nou venit in scoala si am discutat cu el despre noii lui profesori.
(dau fundita)

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Cere-i sfatu baieti adora sa faca pe atot stiutorii.Intreaba-l de muzica, sport, sala laughing. Intereseaza-te ceea ce-i place sa fac si vb despre asta.Razi la glumele lui da nu exagerat.Fa si tu glume dar sa fie haioase.Vb de subiecte de actualitate si fi natural. Unii baieti prefera sa se joace pe pc asa ca ia invit-l sa faceti un Lan laughing.

7 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Poți vorbi cu el de problemele și tensiunile dintre Siria și America de Nord, dar și de interveniția Franței în sprijinul nord americanilor.

| Exilee a răspuns (pentru Morphines):

rolling on the floor
Am vrea noi.hee hee Nuvorbesc niste batranei (pe care-i socoteam ceva "mai intelepti") si discuta ei astfel de teme. BIne-ar fi, dar ma indoiesc.

| LineGuide a răspuns:

Cauta ceva de pe cronologia lui si abordeaza-l pe acea tema. Poate ceva legat de muzica, de vreun eveniment, etc. Nu e necesar sa stii prea multe despre asta, ba chiar poti sa-i ceri lui sa te informeze legat de tema aceea.
Mult noroc!

| varcolaccc a răspuns:

Il placi? Poti vorbi despre orice subiectele vin discutand. Muzica, hobbiuri, ce a facut vara asta n de chesti care pot fi discutate.

| Korb a răspuns:

Poi de ce nu il intrebi ce muzica ii place, chesti d-astea..etc

| Biutzaaaaa a răspuns:

Poti sa vorbesti cu el despre Muzicaca, Hobbi, Sporturi, Jocuri PC, etc. fa-l sa se simta bine cand vorbesti cu el.Fa-l sa rada ca sa se mai acomodeze si sa stie ca ii esti prietena. Funda? :*

| davidv1lla a răspuns:

Pai daca iti place de el spune-i, si daca spune ca si el te place si iti da likeuri la poze inseamna ca ii place de el, daca e asa cheama-l afara intr-un parc sau undeva si vorbiti mai multe