| TeoTudor a întrebat:

Ce prezervative ar fi cel mai bine să folosesc pentru primul contact sexual ( știu că durex ) dar ce model? Eu intenționam să folosesc extra safe, dar nu cred că au la farmaciile de aici din oraș tipul ăla. Și de asemenea, ce mărime? Penisul meu are 17-18 cm. Și ce șanse sunt să fie găurite?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea prezervativului se alege in functie de grosimea penisului si nu de lunginea acestuia, deoarece in general prezervativele au in jur de 18-20 cm lungime pana la un maxim de 25cm. In schimb ca largime sunt fabricate in 4-5 marimi si anume notate in general "S", "M", "L", "XL" si "Extra large" sau cu numere care reprezinta latimea aplatizata a prezervativuluimasurat in mm, care incepe de la 43 mm, creste cam din 3 in 3 mm si ajunge la latimea maxima de 67 mm. In cazul prezervativelor fabricate sub brandul Durex, modelele si dimensiunile sunt urmatoarele : Brand Style Length (mm) Width (max/min in mm)
-Durex Close Fit 178 49
-Sensation 178 52
-Ribbed 178 53
-Pleasuremax 195 66/54
-Elite, Extra Safe, Featherlite, Performa, Select Flavors, Tingle 205 63/52
- Avanti Ultima 205 63/52
-Comfort XL 251 63/54
acestea sunt toate tipurile de prezervative fabricate sub brandul durex Prima numar reprezinta lungimea al 2-lea numar latimea prezervativului. Sanatate si spor in activitate!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat il folosesti corect nu conteaza ce model e. E latex... se mareste de 100 ori stai linistit, iti vine.

| Emilian65 a răspuns:

Ia Durex ca este bun pentru toate marimile.

| Mayhem666 a răspuns:

Ma-ta stie ce faci tu pe net? ERA O GLUMA, sper ca ai simtul umorului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayhem666):

Da.i gluma cu măsura, pe el asta il intereseaza.