| GoodLuck15 a întrebat:

Cum as putea recucerii o fosta prietena?
Ea mai are momente in care ma baga in seama pe Facebook,eu iarasi o caut si uneori mai iesim asa prieteneste,dar eu vreau sa fiu impreuna cu ea,nu imi place sa o am ca prietena si atat.
Am facut tot ce e posibil,incerc sa imi schimb comportamentul,sa o ajut mereu, sa ii fac mici cadouri, dar mi se pare ca e cam in zadar.As vrea sa o sarut cand ne vedem dar imi este foarte rusine, as vrea sa o strang in brate si sa ii spun ce simt pentru ea.Eu sunt foarte timid si nu stiu cum as putea recapata curajul pe care il aveam cand eram impreuna cu ea.Revin la intrebarea initiala:ce sa mai fac ca sa o recuceresc pe aceasta fata? Credeti-ma ca nu ma pot gandii la alta fata si as face orice sa fiu din nou impreuna cu aceasta fata despre care vorbesc

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Spune-i in fata ce vrei ca atata timp cat vorbeste cu tine si iesiti impreuna nu este totul pierdut de aici reiese ca totusi tine la tine catusi de putin.
Iar daca te refuza ramanei alaturi ca va avea nevoie de asta si daca tu esti un baiat ok isi va da seama si va fi totul cum trebuie

| kandaraki a răspuns:

Esti prost sau te prefaci? e fosta, e trecutul, nu o saruti, nu o cauti, basta.

| Dennisz a răspuns:

Daca ai face orice pentru ea, in primul rand trebuie sa renunti la rusine si timiditate, apoi, fiind o fosta prietena ar trebui sa stii ce ii place, care e comportamentul ei, ce ii place sa faca.
Tu trebuie sa fii tu insuti, si sa te deschizi in fata ei, sa ii spui ce simti pentru ea, asta e singura solutie, crede-ma.

| Aimwork a răspuns:

Salut! Oamenii nu ies cu fostii ..de obicei isi zic adio. Este foarte posibil sa aiba si acum sentimente pentru tine, dar te testeaza.
Rusinea este o scuza pe care tu ti.o asumi! In viata exista vreau sau nu vreau! Daca ai tine la ea cat pretinzi ca tii nu ai lasa nimic sa te opreasca!
Cred ca asta testeaza si ea. daca esti in sfarsit barbat si daca o vrei cu adevarat!
Rusinea te face sa eierzi orice oportunitate! Nu fi badaran dar nici nu.ti rata ocaziile, mai ales ca tii la ea!