| FuckMyLife a întrebat:

Cum ii pot spune unui baiat ca vreau sa ma despart de el fara sa il fac sa se supere?

Răspuns Câştigător
| xanderblackx a răspuns:

Fara sa-l aci sa se supere? dar te-ai gandit ca poate o sa-l faci sa sufere? in fine, dragoste cu sila nu merge. incepi prin a-i da cateva semne de distantare, apoi daca te piztoneaza inseamna ca te iubeste si ar fi bine sa-i zici in fata, oricat de aiurea ar fi, cu cele mai calme si rationale cuvinte. daca iti raspunde "semnelor", inseamna ca oarecum ii convine si lui si ti-a facut treaba mai usoara. numai bine

11 răspunsuri:
| DianaDidi95 a răspuns:

Pai spune-i sincer exact ce simti, dar spune-i-o intr-un mod frumos, fara sa te certi cu el. Spune-i ca puteti ramane prieteni, sigur asta daca tu iti doresti happy Si sa nu i-o spui de fata cu alti prieteni, ca sa nu se simta stanjenit. Asteapta momentul cand veti fi doar voi doi. Si inca ceva: sa nu ii zici asta pe mess, facebook sau orice alta retea de socializare, nici la telefon sau prin mesaje. Lucrurile astea trebuie lamurite face to face!

| kx123 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui pe fata, si motivul adevarat datorita caruia nu mai vrei sa fii cu el. Sper ca o sa inteleaga. Doar sa nu fii prea dura. Bafta!

| ooolifeoolol a răspuns:

Esti prea bun pentru mine.

| Emmy125 a răspuns:

La asta ma gandesc si eu... big grin
Eu una astept...astept sa-mi dea el un motiv si asa ar fi vina lui big grin

| aly1alyca a răspuns:

Invital intr-un loc retras. Spune-i delicat ca vrei sa iei o pauza sau nu merge.

| Bijutierul1 a răspuns:

Nu ii spui! cauti o prietena care sa il pupe si "tu afli", atunci el cade vinovat si tu scapi de orice fustrare happy, e posibil ca cei doi sa se placa si atunci chiar iti va multumi!

| MeritaSaMaiFiuAsa a răspuns:

Pai incerci sa ii spui mai delicat, cand sunteti numai voi 2 singuri

| eroare1eroare a răspuns:

Saracu straight face dar de ce? nu iti place?

| alexrocko a răspuns:

Ii spui foarte simplu ca lucrurile nu mai merg si ca tu consideri ca ar fi mai bine sa vad despartiti pentru a nu se agrava problema

| milkaXD a răspuns:

Spune-i ca lucrurile nu mai merg intre voi cum mergeau la inceput si ca nu mai vrei sa fiti impreuna. Ai putea sa ii zici ca puteti ramane prieteni daca vrea.

Funda?puppy dog eyes

| DeeaDem a răspuns:

Poih cel mai bine e sa nul minti, sa-i spui adevarul ..de ce nu mai vrei sa fii cu el, ce nu mai merge, ce te deranjeaza! spune-i ca l-ai iubit dar acum nu mai simti acel sentiment! eu asa am facut si ma inteles happy acum depinde ce fel de iubit ai / ai avut Lo3 Funda? big grin