| ramona_5587 a întrebat:

Ce as putea face ca un baiat sa se dezparta de mine?
eu nu vreau sa fac acest pas ca sa nu il dezamagesc...
sa il insel nu( nu sunt genu)... un mod in care sa nu se supere
nu il iubesc dar tin foarte mult la el ca prieten...
nu vreau sa ma despart eu de el ci el de mine...

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Parerea mea este ca, daca vrei sa ramai in relatii de amicitie cu el dupa ce va despartiti, modalitatea cea mai eficienta este sa comunici cu el, sa ii explici ca sentimentele care le ai fata de el nu mai sunt aceleasi.
Daca tu crezi ca vrei neaparat sa se desparta el de tine, trebuie sa fii cat mai rece, sa nu mai zambesti atat de des in prezenta lui, sa nu iti mai faca placere sa iesi cu el.
Dar daca el te iubeste, degeaba incerci sa ii arati prin diferite metode ca nu mai vrei, daca nu aude din gura ta ca s-a terminat...
Succes!

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca tii la el ca prieten, spune-i ce simti in fata! Eu una apreciez inainte de toate SINCERITATEA chiar daca pe moment doare!

auran
| auran a răspuns:

Daca doresti intr-adevar sa nu sufere, atunci este mai bine sa fii sincera cu el, altfel il vei face cu siguranta sa sufere

| oooooooo a răspuns:

Daca astepti sa faca el pasul si tu continui relatia ca si cum ar fi totul in regula, mai tarziu o sa suferiti amandoi... cel mai corect ar fi sa lasi deoparte lasitatea si sa fi corecta fata de el.si de tine, in acelasi timp. daca te iubeste, chiar nu te poti desparti de el fara sa il faci sa sufere. vorbeste cu el, spune-i ca tii la el, dar ca la un prieten.se va supara, dar poate cu timpul va intelege si veti putea ramane prieteni.
nu cred ca ai avea motive sa simti ca il dezamagesti; dragostea o simti sau nu, nimeni nu te poate constrange sa il iubesti!
tu vrei sa se desparta el de tine, ca apoi sa nu te simti vinovata? daca ii dai motive sau te porti urat cu el, s-ar putea sa ii pierzi si prietenia.
spune-i adevarul!

| bibitza a răspuns:

Vorbeste cu elwinking... nu-l fa sa te urasca sad

| Simon_7286 a răspuns:

Intreaba-l daca vrea sa faca sex cu tine!

| ramona_5587 explică:

Desparta****

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca i-ai dat altfel de sperante decit cea ce simteai nu inseamna ca deja l-ai inselat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i exact ce ne-ai spus noua ca altfel scuzama; mi se pare ipocrizie