| Farakbarok a întrebat:

Cum ma impac cu fosta mea prietena cu care m-am certat? Ea acum nici nu ma mai baga in seama si eu inca o mai iubesc. sad Ce sa fac? Va rog ajutor! sad Dau funda+vot la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Atunci cand iubesti pe cineva, este strict problema ta, dreptul tau si nu-ti trebuie aprobarea fetei in cauza. In schimb, problema impacarii in acest caz, este mai mult problema ei. O relatie este, in primul rand, o experienta de viata care are si un sfarsit. Daca fata tine la demnitatea ei feminina, nu se va impaca cu tine si curand, va incepe o noua relatie, pentru ca asa este normal la varsta adolescentei.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea. Daca nu iti raspunde la apeluri, trimite-i un mesaj si roag-o sa te caute cand se mai linisteste, pentru a vorbi.
Daca nu te cauta, e mai bine sa o lasi asa.Nu fi insistent, deoarece e mega enervant.
In schimb, daca te suna, lamuriti situatia si vorbiti despre voi.Intreab-o daca mai simte ceva pentru tine, daca considera ca meritati o alta sansa.
E tot ce poti face acum!

Noapte buna si nu fi trist! O sa fie bine

| Yhugato a răspuns:

Da,si eu astept raspuns la aceasta intrebare, si mie mi s-a intamplat la fel! :'(

| Geezgirl a răspuns:

Fa-o geloasa! Ignor-o, te va vrea mai mult!

| cllaudDia a răspuns:

Pai depinde din ce cauza v-ati certat. In primul rand trebuie sa iti ceri iertare. Daca nu iti raspunde la telefon da-i mesaj sau ai putea sa te duci la ea la usa si sa o scoti afara sa vorbiti. Spune-i ca iti pare rau, ca o iubesti si ca o vrei inapoi. Si incerca sa te comporti cat mai frumos cu ea. Vorbeste-i frumos, alint-o, spune-i vorbe frumoase si fa-o sa isi dea seama ca tu te straduiesti sa o ai inapoi.
Si daca te iarta, pe viitor ai grija ce faci!

| Girlslovelife19 a răspuns:

De ce v-ati certat? Conteaza si motivul... Daca ai ranit-o clar ca te ignora! Nu prea ai dat detalii asa ca nu prea stiu ce sfat sa-ti dau dar sper sa rezolvati problemawinking

| CosminaVaneeee189 a răspuns:

Dai timp sa "respire" sa-si adune gandurile..inteleg ca o iubesti, dar las-o 1 saptamana cel putin sa isi revina, sa vada daca meriti si daca ii pasa te va cauta..., daca nu te cauta dupa acest repaus o contactezi tu, sau ii faci o surpriza neasteptata cum ar fi un buchet de flori la usa casei..asta o va lasa cu gura cascata si va intelege ca tu chiar o iubesti si ca meriti o sansa..chiar daca e a 10-a sansahappypoartate frumos cu ea, nu fii obsedat si dai putin "aer"..sa nu pari prea stresant