| NoBodySeeMe a întrebat:

Cum poti sa scapi de gelozie? Adica sunt foarte gelos si posesiv, simt nevoia sa stiu mereu unde este iubita, sa o verific, sa am control asupra ei, si stiu ca nu e bine? Niste sfaturi care sa ma ajute?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Gelozia se instalează când nu ai încredere în partener, este o boală care poate duce la crimă!
Pa, pa.

| Aylee a răspuns:

Pai, gandeste-te daca tot ai sa continui asa ai sa o pierzi. O relatie este bazata pe incredere, incearca sa ai mai multa incredere in ea ca, daca te iubeste iti garantez eu ca nu o sa se duca la altul. Daca mereu o sa-i aduci un zambet pe buze si o sa o faci fericita pot sa-ti garantez ca nu o sa faca nici o prostie. Nu poti sa o tii in lesa ca e tot un om ca si tine, ca si tie sigur nu ti-ar fi convenit sa-ti fi facut asa cum ii faci si tu.

| ℓαυяα a răspuns:

Daca esti foarte gelos, persoana de langa tine o sa se sature de asta si o sa te lase. daca stii ca te iubeste cu adevarat, nu ai de ce sa fii gelos.

putina gelozie nu strica, ii arata persoanei ca iti pasa de ea, dar nu exagera, ca ai numai de pierdut happy

| XxBlueRosexX a răspuns:

Nu e o noutate...si pe mine iubitul ma controleaza mereu, mi se uita in arhiva de mess la mesajele de pe facebook in telefon, daca vede vreun numar care e nou suna si intreaba cine e, si plus de asta nici prieteni baieti nu ma mai lasa sa am...din acuza asta am vrut sa ma despart de el de f multe ori dar nu pot pentru ca il iubesc, iar tu incearca sa nu mai fi asa gelos si ai incredere in ea pentru ca gelozia aceata duce la despartire automata. Laso mai moale cu controlatu altfel o vei pierde. Bafta funda?

| Felys a răspuns:

Sa ii respecti intimitatea in primul rand, sa ai incredere in ea, este iubita ta nu portofelul de care trebuie sa ai grija, trebuie sa iti stapanesti pornirea de a o suna continu sa o intrebi unde este si ce face, astfel de obiceiuri in timp nu vor duce la nimic bun daca nu vei reusii sa te stapanesti

| fuzzer a răspuns:

Controleaza-te,linisteste-te relaxeaza-te si nu te gandi la ceea ce-ti starneste acel sentiment de gelozie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Prin autocontrol se poate si vointa se poate scapa de gelozie.
Te pup!

| lauraroxi a răspuns:

Iti spun sincer ca sunteti insuportabili!
Si prietenul meu e la fel, cate o data ajung sa-l urasc!

| maryus83 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ramai singur, asa scapi si tu de gelozie si scapa si ea de un chin

| xxraduxx a răspuns:

Dai frau liber cateva zile si vezi ce se intampla, iar daca iti castiga increderea inseamna ca te iubeste cu adevarat.