| BlueTigerXD a întrebat:

Salut TpU.Cum sa ma bag in seama cu o fata pe Facebook? Daca eu ii spun buna, ea imi raspunde buna dupa ce sa o mai intreb sau ce sa mai vorbesc, apropo vreau sa fiu impreuna cu ea dar nu stiu daca are/n-are prieten...

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

O intrebi ce face, ea o sa-ti răspundă, apoi incepi o mica discutie in legătură cu ce a zis ea ca face. Dezvolti subiectul. Probabil la rândul ei o sa te întrebe chestii. Apoi, ii poti spune ca iti place o anumită poza, ca ii sta bine cu bluza/rochia aia verde/galbena/albasta/rosie sau whatever. O poti intreba unde a fost facuta poza. "La mare, in vacanta in Grecia".
"Ah, misto. Si eu am fost, mi s-a părut bla bla bla/ Nu am fost acolo niciodata, cum ti s-a părut. Te-ai mai duce? Am auzit ca in Grecia e mâncarea bună ".
Ii poti povesti din calatoriile tale. Ii poti povesti chestii amuzante, care ti s-au întâmplat. Te poti folosi de poze ca sa ii strecori cate un compliment.
Daca are prieten, cel mai probabil nu va sta mult la vrăjeală cu tine. De altfel, o poti intreba si direct.

| BlueTigerXD explică (pentru raluk27):

Si eu ii zic: Buna, ia imi raspunde. apoi o intreb ce fac si dupa ce o intreb?

2 răspunsuri:
| RorySan a răspuns:

Pai intreab-o ce mai face.Incearca sa gasesti subiect de discutie cu ea.Dar cel mai bine tot este fata in fata.
Iti exprimi altfel sentimentele.