| ToTuleOK a întrebat:

Curiozitatea, ati vrut vreo data sa nu mai traiti din dragoste, adica din cauza unei despartiri.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am zis pana la urma femeia nu le face pe toate si in viata nu merita sa ma chinui cu orice nesuferita care imi iese in cale. Deaia prefer sa traiesc cum vreau eu dar niciodata nu o sa mai cred in femei.

| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
Cu toate ca am avut mult de suferit si m-a durut foarte mult ca in loc de iubire am primit multa dezamagire, tradare si bataie de joc pot spune ca ma marcat foarte mult si sincer ma gandeam ca daca nu as mai trai nu as mai avea de suferit atat de mult dar mi-am dat seama ca nu este bine ceea ce imi doresc. Oricat de dura este viata, ea merita traita. Orice lovitura ne va face mai puternici si mai ales in urma oricarei despartiri vom avea de invatat o lectie, care ne va fi de folos pe viitorhappy.
Cu toate ca este greu si doare, viata nu se termina la aceea persoana.Totul este sa ne resemnam oricat de mult doare si sa o luam pe drumul nostru fara sa mai privim inapoi.Viata merge inainte nu inapoi.

| little4angel a răspuns:

Nu, adica despartrile nu au fost atat de dure, desi am tinut mult la persoana respectiva. Oricum eu zic sa fii optimista, chiar si dupa o despartire, timpul le va rezolva pe toate happy

| XxBlueRosexX a răspuns:

Da anul trecut cam pe vremea asta...am mers pe un pod si am vrut sa ma arunc in acel moment a aparut el si m-am dat jos, dar tot nu am ramas impreuna + ca stateam impreuna pe ascuns problema erau parintii lui care nu ma suportau.

| Liviucu a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Ce te bat... Cum sa-ti iei viata? Pentru o iubire pur adolescentina, trecatoare si care nu va mai conta niciodata?

| XxBlueRosexX a răspuns (pentru Liviucu):

Aveam 19 ani si m-am indragostit pentru prima data in viata...am mai avut relatii dar nu eram indragostita, asta a fost prima oara si de aia nu mai avea sens viata mea fara el, si acum ma mai gandesc la el cateodata dar rar si nu mi-e indiferent pentru ca mai tin la el dar nu ul mai iubesc ca la inceput...acum il vad ca pe un prieten normal dar crede-ma ca am suferit pentru el foarte mult, dupa despartire plangeam in fiecare zi timp de 2 luni.

| Liviucu a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Te cred, cand suntem mititei suferim cel mai mult si iubim cel mai frumos...
Dar, totusi, aia nu era o rezolvare... Daca el nu era in zona acum nu ai mai fi fost printre noi, ori, te asigur ca acolo undeva in lumea asta exista un alt baiat pe care o sa-l iubesti DUBLU fata de acela. happy

Si-atunci pentru el merita sa traiesti si nu pentru niste suparari trecatoare draga mea...

| XxBlueRosexX a răspuns (pentru Liviucu):

Atunci era in zona pentru ca pe podul acela mi-a cerut sa fiu iubita lui deci practic acolo era locul nostru unde mergeam aproape mereu. Si si el a suferit din cauza despartirii dar nu a avut de ales si i-a fost foarte greu sa imi spuna dar oricum relatia nu mai mergea pentru ca masa a inventat niste chestii ingrozitoare despre mine de aia nu am mai putut continua relatia. Si acum imi dau seama ca e mai bine fara decat tot pe ascuns.

| Liviucu a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Da, dar in viitor atunci cand ati putea sta separat si nu ve-ti mai depinde de parinti, ati putea fi iar impreuna...

| Azµre a răspuns:

Toți cei care vor spune Da, vor fi utilizatori cu vârste cuprinse între 12-18 ani. Cei săriți vor realiza că a fost ceva de moment și atât.

| drogh a răspuns:

Am avut doar o singură despărţire însă nu a fost atât de dură încât să-mi iau zilele. Am putut să trec peste ce mi s-a întâmplat şi îmi văd de viaţa mea în continuare fără să privesc în trecut.

| Vix999 a răspuns:

NU! Ce prostie!

| blueheart a răspuns:

NU.Am suferit, am plans dar mi-am revenit.Pentru ca eu am iubit si daca cel de langa mine nu m-a iubit indeajuns de mult incat sa ramana langa mine nu avea rost sa-mi mai plang de mila.Cine se implica, simte si stie sa daruiasca iubire va face imposibilul ca sa ramana cu persoana iubita.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Nu! Nu merita pentru oamenii carora chiar nu le pasa.

| gaby5995 a răspuns:

Da.

| Albãstriţaxx a răspuns:

Mda. rolling eyes

| Ana0Maria a răspuns:

DA. Si este cel mai naspa sentimeeent si regret ca am simtit asta atunci. Nimeni si nimic nu merita asta.

| Aaanoniiiima a răspuns:

Niciodata, viaţa e frumoasă, sunt şi momente grele, dar merită trăită.

| Didixu a răspuns:

Doamne cum sa faci asta? sunt atatia baieti/fete pe lumea asta...sunt oameni casatoriti care se despart dupa 5 ani de ex si nu se intampla nimic gandesc pozitiv si alti care au o relatie de 2 luni si-ar da viata pentru acea persoana..nu asa se face.Si Azµre am intre 12-18 ani dar nu ai dreptate cu teorema aia a ta.

| laviniacercel a răspuns:

Da