| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPUbig grin am o intrebare o prietena de-a mea a inceput sa ia anticonceptionale. are 21 de pastile in blister. in cele 7 zile in care nu mai ia anticonceptionale mai este protejata? adica eu asa stiam de la medicul meu dar nu mai stiu sigur daca asta mi-a zis:d va rog ajutati-mabig grin

2 răspunsuri:
| AnaRadu a răspuns:

Buna.
Pai daca foloseste si are 21 de pastile in blister, in cele 7 zile in care nu mai ia pastilele inca nu este protejate deoarece banuiesc ca le ia regulat nu le ia cand vrea ea. Le ia cum i-a zis vreun ginecolog sau doctorul. Deci da. Cred ca asa ti-a zis si tie medicul.

| XyYx a răspuns:

In cele 7 zile nu mai este protejata. In aceasta perioada trebuie sa ii vina ciclul.