| Florinjei27 a întrebat:

Dau funda! Care sunt sansele ca un baiat sa primeasca vreo boala prin sexul oral? Am observat ca majoritatea oamenilor fac anal/vaginal protejat si oral neprotejat, chiar si prostituatele.Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Are toate sansele sa primeasa o boala cu transmitere sexuala la sexul oral neprotejat, la fel de usor si rapid, ca la cel vaginal sau anal, fiindca intra in contact direct cu fluidele (saliva, sperma, secretia vaginala) a celui/celei infectate.
Generalizarea ta "Am observat ca majoritatea oamenilor fac anal/vaginal protejat si oral neprotejat" este total eronata.
Majoritatea oamenilor fac sex vaginal, doar UNII fac anal si UNII fac oral.
Sexul cu sotia sau partnera de multi ani se poate face fara protectie, fiindca este creata deja o anumita incredere in cuplu, iar sanse sa ia boli nu exista sau este extrem de mica, daca cumva apare vreun amant/amanta la orizont.
Dar cand ai sex cu cineva cunsocut de curand, sau cu o prostituata or curvar, trebuie sa folosesti intotdeauna prezervativ, la toate tipurile de sex, pentru a te proteja integral.

| Florinjei27 explică (pentru Violleta2022):

Exista sansa sa iau boli daca mi se face sex oral protejat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Florinjei27):

In principiu, daca ai sex oral cu prezervativ, esti protejat si nu iei o boala sexuala, dar daca te prinde amocul si saruti prostituata pe gura, care a facut sex oral altora neprotejat, atunci ai sanse sa iei orice boala are ea.

| Sofer a răspuns:

Dacă persoana e purtătoare de virus. Șanse sunt laughing

| Donsavas a răspuns:

Orice contact piele pe piele este riscant

| alina2k18 a răspuns:

Unde ai observat tu ma?
Observatorule laughing
Ai stat tu la churu lor?
laughing

| Emma30555 a răspuns:

Sunt șanse mai mici la sexul oral decât sexul normal dar nu e exclus. Dacă e prostituata nu e cazul, acolo te protejezi orice ar fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul oral: ce boli pot fi transmise?
https://www.farmaciata.ro/sexul-oral-ce-boli-pot-fi-transmise/

| waddw4 a răspuns:

O% sanse oral dar anal exista posibilitatea