| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda si voturi!
Am nevoie saptamana asta de 200 de lei ca sa-mi iau o geaca "tare" din piele e ceva in gen cum au motociclistii :X si ceva bani de buzunar.Intrebarea este cum sa-i fac pentru. ca am 14 ani si : Nu vreau sa cer de la parinti, nu vreau sa fiu reprezentant Avon sau sa impart pliante( am incercat sa fac din astea dar nu am gasit de lucru) as vrea sa-i castig la niste jocuri de noroc.Am jucat la videoloterie o singura data si am castigat 60 de lei happy dar nu i-am putut ridica pentru. ca sunt minor crying
nu vreau sa ajung impatimit si sa pierd bani pe jocuri din astea ca nu pariez mai mult de 6 lei si pot sa spun ca am noroc castig pana si jocurile de carti cu amicii am mai nimerit cate 3-4 numere la loterie...ma rog
Stiti daca sunt jocuri de noroc pentru. minori? Sa nu ma ia nimeni la intrebari de ce joc, sau sa am surprize ca nu pot ridica premiul...sau daca nu, cum sa-i fac altfel?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa muncesti.

| unione a răspuns:

Vezi ca la 200 lei, nu e piele, sa nu te pacaleasca

| Anonim654321 a răspuns:

Faci cont pe metin2 faci iteme si prostii de copii iti dau bani grei pe ele

| batmobile a răspuns:

@Brigaela
As munci, dar nu am ce pentru ca nimeni nu ma angajeaza la 14 ani...
si chestii cu impartitul pliantelor etc. nu gasesc de facut, au destul personal ce sa faca asta, pe vecini nu am cu ce sa-i ajut...n-am nici batrani "la ananghie" singura solutie...jocurile de noroc.

| MasterChyef a răspuns:

Ajutai pe batranei sa treaca strada