| alex71yonutz a întrebat:

de cand am inceput scoala(clasa a 9-a),imi place de o fata,si cred ca si ei ii place de mine,dar nu stiu cum sa ii spun, problema este ca eu sunt timid rau.Help.

Răspuns Câştigător
| TheBrainiac a răspuns:

Ca sa scapi de timiditate, apuca-te de un sport sau dansuri. Cand scapi de timiditate vin si fetele. Cat despre aceasta fata, fa-i cu mana prima data, sa te observe. Pe urma, ii zambesti din ce in ce mai des si in final, daca iti raspunde la zambete, ii tragi cu ochiul si tot asa: escaladeaza si observa. Daca nu e in clasa cu tine, dupa ce ii zambesti si iti raspunde, poti sa mergi la ea si s-o intrebi ce ora are si ii spui parerea ta despre acea materie intr-o maniera hazlie. Aminteste-ti sa o atingi, cand vorbesti cu ea, pe umeri.
Apoi urci un pic nota la atingere si o gadili, te impingi usor in ea. Daca vezi ca rade la glumele tale, e in ordine si poti s-o inviti la un suc.
Mult succes!

7 răspunsuri:
| NCeausescu a răspuns:

Baga-i mainile in... si vezi daca poti sa bati din palme. Glumesc.
So pe ea!

Răspuns utilizator avertizat
| OoBunnyoO a răspuns:

Încearcă la început să intri în vorbă cu ea. Vorbiţi de şcoală, apoi descoperiţi ce aveţi în comun şi după ceva timp invit-o la un suc şi vezi cum răspunde. Dacă acceptă mai mult ca sigur te place, iar de acolo lucrurile vor merge de la sine.

| EMike a răspuns:

Nu trebuie decat sa o faci sa se simta bine langa tine, sa se simta protejata si in siguranta, altfel nu ai nici o sansa cu ea. Mici gesturi fac fetele sa se simta foarte iubite ( chiar daca nu esti intr-o relatie cu ea si urmeaza...) Flori, bomboane sau cel putin niste priviri mai putin bizare, sigur te vor ajuta happy

Mult noroc!

In orice eventualitate in care te-ai afla, nu conteaza ca esti sau nu cu o fata, foloseste prezervativul cu incredre. Bafta multa happy

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Cerei mesu facebookul, nr de telefon, vb cu ia intreab-o cei place, si dupa o poti intreba pe mess ca acolo esti mai curajos

| Peachy a răspuns:

Lasa timiditatea la o parte vei vedea ca nu te ajuta la nimic doar te impiedica, vorbeste cu ea afla cu puncte comune aveti, afla ce ii place ce o face sa zambeasca, ce filme ii plac, ce muzica prefera, ia-o usor nu te grabii o sa vezi ca timiditatea o sa dispara de la sine cand vei deveni mai comod cu prezenta ei, uite aici un micut tutorial cum sa impresionezi o fata http://www.youtube.com/watch?v=TlGxDj6_xh4 scoate-o la un suc sa va cunoasteti.

| Puffuliciii a răspuns:

Heey, vorbeste cu ea pe fb sau pe mess, va intalniti undeva, ii iei un trandafir si vorbiti despre voi, incearca sa lipesti un biletel pe trandafir cu '' i love you'' sau ceva de genu si daca place va reactiona frumos daca nu o sa incerce sa caute scuze sa nu fie cu tine sad. Oricum daca nu merge cu ea sa stii ca mai sunt fete poate mai bune ca ea. Bafta!