| PCHUltra1 a întrebat:

Seara buna...problema clasica.
Am trecut pe a 9-a...si imi place de o colega din clasa. faza e ca eu sunt mai timid, si mi-e cumva rusine sa-i spun, in cazul in care ei nu ii place de mine sa nu ma fac de ras, eu nu vorbesc cu ea foarte mult, cand vin de la scoala vin cu ea si cu inca un baiat, de care cred ca ei ii place...cum as putea sa ma descurc in aceasta situatie?
dau funda, si mersi

Răspuns Câştigător
| faranume1 a răspuns:

Depinde,daca vezi ca are vreun interes in tine, asta observi prin felu cum vorbeste,daca vorbeste cu tine pentru ca nu are cu cine sa vb si merge acasa impreuna cu tine doar pentru aveti acelasi drum eu zic sa nu te bagi pentru ca te va refuza in prima faza si dupa aia ai sanse minime odata ce ai fost refuzat,asta a fost partea pesimista in contrar daca nu-i asa si vezi ca te intelegi cu fata foarte bine invit-o la un suc o cafea intr-un loc mai retras,film, cafenea, local dragut unde sa nu fie foarte aglomerat si apropiete de ea stai langa ea in primul rand! nu te asezi pe locul/canapeaua opusa ei,si vorbestei frumos dai un semn ceva ca o placi,si daca nu rectioneaza adica sa fie distanta apropiete si incet sa ajungi la sarut,dupa aia o intrebi daca vrea sa fie cealalta jumatate,trag p**la am ajuns sa dau sfaturi pe TPU,nu o lua de rau,ma plictisesc si am o stare de *** sper sti fi fost de folos TINE MINTE DACA NU ACTIONEZI IN CEL MAI SCURT TIMP POSIBIL O PIERZI! nu zi lasa am sa o invit maine,si dupa aia zici lasa altadata, o intrebi mai in gluma mai in serios daca iesa la un suc/cafea si daca zice nu nu-i nimic nu te faci de ras din asta, daca zice da ai 50% sanse folosestele cum trebuie.

6 răspunsuri:
| Cedry2k1995 a răspuns:

Incearca sa iesi cu ea pe afara mai mult timp. si te vei apropia de ea si ea de tine mai mult. nu te grabi treaba asta se face in timp. poate dura o saptamana... am trecut si eu prin asta. am ajuns sa ne si pupam dar ea era cu unu si pana la urma nu s-a despartit de ala. dar. ce vreau sa zic e ca neam apropiat destul d multhappy fii glumet fa glume mai tot timpul dar daca umorul nu este punctul tau forte. mai bine nu mai fa glume happy sper ca te-am ajutat

| baal24 a răspuns:

Cauta pe google "3 second rule", prietene. Ori de cate ori vezi o tipa care-ti place, du-te la ea in primele trei secunde si initiaza o conversatie. E cel mai bun leac pentru timiditate. Vei da chix de cateva ori la inceput, dar cu timpul o sa-ti cladesti increderea in sine si stilul si o sa ai o rata de succes remarcabila. Bafta!

| Inteligentul_9769 a răspuns:

Sa iti iei inima in dinti si sa o chemi la un suc sau la un lm sa petreci ceva timp cu ea impreuna si dupa ce te vei obisnui cu ea it i zic eu ca iti va fi mai usor, sau alta optiune ar fi messengerul dar mai bine i sa te apropii de ea!

| PCHUltra1 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi xD...dar nu pot sa va dau funda decat la unul.laughing

| Byscu a răspuns:

Ce simplu frate devii cel mai bun rpieten ai ei vbFOARte mult cu ea apoi incet incep ii dai de inteles co placi si daca nu intelege ii zici in fata AAvandaju: esti prieten bun cu ea deci nu te faci de ras pentru ca nu fa zice nimanui...

| baal24 a răspuns (pentru Byscu):

Asta e cel mai prost sfat pe care-l poti da. Reteta perfecta catre o viata de emasculare si singuratate, sa te "imprietenesti" cu femeile si sa devii "lachele flausat" din zona prietenoasa.