| stefan20001028 a întrebat:

imi place mult de o fata de la scoala si nu stiu cum sa ii spun sau sa ii dau de inteles ca sunt foarte timid.

P.S:Sunt clasa a 8-a

8 răspunsuri:
| MotanAndrei a răspuns:

Daca nu faci primul pas tu, face altu, iar cand vei prinde curaj, o sa fie prea tarziu, asa ca o vei pierde. Asa ca nu mai fii timid, i-ati inima in dinti. Esti baiat sau fata? Daca esti baiat, fii curajos. Ca o fata nu se uita la tine daca esti timid. happy

| EchoDemon a răspuns:

Fii deschis cu ea. Poate ca si ea te place si asteapta sa-i spui tu.

| Andreea1923 a răspuns:

Daca iti place asa de mult de fata aia, iti vei lua inima in dinti si vei vorbi cu ea in particular si ii vei spune ce simnti :3

| stefan20001028 explică:

Ahh...pai o conduc pana acasa dar daca vreau sa ii zic ma blochez efectiv

| LastyDJ a răspuns (pentru stefan20001028):

Wow,din ce zici,ma vad pe mine.Ce e drept,la mine nu s-a termiant foarte frumos si nu ma pot lauda ca am avut un succes incredibil(chiar deloc). Tinand cont ca esti timid ti-as sugera sa vorbesti cu ea pe site-uri de socializare sau chestii din astea,eu asa am facut,si am aflat ce m-a interesat(daca ma place sau nu), din pacate nu a fost cum mi-as fi dorit. Daca chiar iti place de ea si chiar merita, fa tot posibilu sa ti legatura cu ea, si cand vei avea o sansa, PRETUIESTE-O! Succes.

| stefan20001028 explică:

Mersi tururor,

o sa incerc sa fiu mai sigur pe mine

| stefan20001028 explică:

Hmm...interesant punct de vedere Denisa... oricum ii spun Luni

| megkill a răspuns:

Lasa timiditatea ca nu e bine... Fa tu primul pas, daca si ea te place, va fi cu tine, daca nu, inseamna ca nu e de tine. Oricum, mult noroc happy