| robertrobertt a întrebat:

SALUT TPU!de ce am senzatia ca in ultimul timp cei care nu muncesc,nu invata si printr-o conjunctura favorabila ajung sa aiba masini si bani pe cand altii desi muncesc si sunt constiintiosi si nu au parte de asa ceva,voi cum priviti problema asta si daca va regasiti in cazul acesta cum faceti sa nu va mai simtiti inferiori fata de cei care au mai multi bani asta daca va simtiti desi nu prea depun deloc efort...voi cum vedeti problema referindu-va strict la cazul vostru particular ii priviti cu invidie sau aveti incredere in propriile forte si incercati sa o luati de jos si usor,usor sa va ridicati sa nu priviti sau sa va ganditi la altii care nu merita ceea ce au,,,am pus aceasta problema deoarece vorbeam acum cateva zile cu un prieten foarte bun si oarecum eram putin frustrati daca as putea spune asa desi suntem doua caractere care gandesc matur,cum vedeti cazurile astea de prieteni care sunt mai cu nasu pe sus desi s-au imbogatit fara nici un efort,as dori sa raspunda doar cei care dau niste raspunsuri serioase...multumesc

2 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Bun venit in lumea reala ce sa zic. Nu e normal ce se intampla dar asta e realitatea si trebuie sa traim cu ea. Eu personal incerc sa fac ceva pe cont propriu sa invat sa ajung cineva mare cu puterile mele nu pe spatele parintilor cum sunt majoritatea celor cu bani. Si cum le dau peste nas? Foarte simplu! Fie cu faptul ca sunt la o faculate buna fie le spun direct ca nici ei nu ar avea nimic daca nu ar exista parintii. Iar cei ce ajung sus sa zic asa printr-o conjunctura "favorabila" aia nu fac ceva legal asta e sigur si la un moment dat o sa li se termine tot ce au.
Invidie nu am fata de ei chiar imi e sila si jena cand ii vad cum sunt

| RhV a răspuns:

Salut Frate eu sunt genu care nu muncesc si nu depind de parinti si am masina bani motor si totu depinde doar de tine totu depinde de cum te duce capuwinking