| CarlosAttila a întrebat:

De ce cand ma despart de iubita mea sa plecam acasa eu ii zic ca o iubesc si ea nu zice "si eu" sau ceva, doar pleaca si zice "pusi"

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ar spune te-ar minti. Si nici tu, doar o spui.

| Adry05 a răspuns:

Depinde și cât aveți împreună

| Andreeush a răspuns:

Ce vârste aveți?

| Sofer a răspuns:

Normal era asa "el: te iubesc iubi ne vedem mâine" "ea : și eu te iubesc". Asa trebuie sa fie scenariul. Dar poate nu e genul sa spună te iubesc încă. De cât timp sunteți împreună?

| cristimihailov a răspuns:

Ar trebui sa o apreciezi, este un act de curaj sa nu te minta in fata.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pentruca inca nu te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pa și pusi! expr. la revedere!, cu bine!
sursa: Argou (2007)

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pa si pusi se mai spune si atunci cand nu mai vrei sa ai vreo legatura cu cineva in ceea ce ati discutat. "Daca vrei, vrei, daca nu PA si PUSI!"

| S8N a răspuns:

Nu vreau să sar la concluzii dar din ce sună, prietena ta nu îți spune că te iubește, și probabil asta și înseamnă. Nu te iubește, sau în cel mai bun caz o iubești tu mai mult decât ea pe tine.

Ca sfat prietenesc, nu folosi cuvintele "Te iubesc" decât în cazurile unde poate fi avantajos, și nu o spune primul.

Dacă te regăsești în ce am spus eu în primul paragraf, fata e prea confortabilă în relația voastră și știe că poate să facă multe prostii iar tu nu o să te desparți de ea, pentru că o iubești deci ești atașată de ea.
Ea clar nu e așa de atașată de tine ca cum ești tu de ea, și e conștientă de asta. Din cauza asta nu te respectă.

Schimbă-ți atitudinea, fă-ți linia roșie clară și ai grijă să nu o depășească. O lași de capul ei? Dacă îți zice să faci ceva cu care nu ești de acord, o faci oricum "ca să fie bine" sau din altă scuză ciudată? Dacă da, schimbă asta și vei observa că fata va începe să te respecte. Fi bărbat, nu preș.

| elaventurero a răspuns:

E perfect ca nu zicE!

| CerealaCuOchi a răspuns:

Piate ca ea chiar pune pret pe cuvintele astea si se cam supara cand vede ca tu le folosesti atat de des

| Lecorbusier a răspuns:

Depinde de cat timp sunteti impreuna.da i timp

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Pentru ca nu are altceva mai bun de zis