| Jok12345 a întrebat:

de ce un penis mai lung da placere mai mare? Nu ma refer la grosime, sa spunem ca unul de 14 lungine si 12 circumferinta ofera placere mai mica decat unul de 18 lungime si 12 circumferință.

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Asa un text si asa o dorinta denota clar cate experiente placute si calitative anterioare ai avut, plus ne-dialogul cu partenerele si ca au renuntat la tine!
Invata intai arta preludiului, fi curat si manierat, spiritual, si abia atunci o sa ai si succes - daca stii sa te misti! - si apoi ai sa iti dai seama ca dorinta ta e absurda.
Orice fata/femeie normala apreciaza mult mai mult caracterul, tandretea si manierele, decat o megadotare care raneste si sperie vizual in primul rand!
Cine mizeaza pe marime, e clar ca are deficiente la preludiu sau la mentinere si satisfacere, sau la toate!

| RAY a răspuns:

| Necunoscut112 are dreptate, grosimea conteaza mai mult decat lungimea, degeaba e lunga si subtire

| corbulalbrosu a răspuns:

Aceasta presupunere de-a ta este si falsa si eronata. Placerea si satisfactia unui sex reconfortant aparedin cu totul alte motive, care practic NU prea au vreo legatura cu lungimea penisului. Doar dupa ce iti vei incepe viata sexuala s-ar putea/probabil ca iti vei de seama de eroarea de apreciere care exista in aceasta presupunere. big grin

| mihai69 a răspuns:

De la 12 cm în sus, lungimea contează din ce în ce mai puțin - și nu spre deloc, ci dimpotrivă - spre dezagreabil. Pentru că un penis prea lung va atinge colul uterin în timpul coitului iar pentru femeie acest lucru poate fi chiar dureros.
Așadar, în ceea ce privește penisul, dimensiunile medii (eventual + 1...2 cm) sunt cele mai potrivite. Evident, asta pentru o femeie care are de asemenea un vagin „normal".

| Hammurabi a răspuns:

Contează și grosimea și lungimea.
Dar cel mai mult contează înălțimea.
Adică de la 17 cm în sus, e cel mai bine. laughing))))

| EcceHomo a răspuns (pentru Hammurabi):

In momentul de față ne confruntăm cu pesta micilor rumegătoare.Se transmite prin contact direct, dacă eşti tot rumegătoare.
E nevoie de o schimbare de proporții sau de înălțime.

| Hammurabi a răspuns (pentru EcceHomo):

Rumegătoare?
Sună cam dureros. laughing)

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Un penis mai lung da placere mai mare numai galetilor.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru supadeceapa):

Tuturor femeilor. Probabil eşti bărbat de zici asta di habar nu ai ce lenplace femeilor cu adevărat. Dacă îţi spun femeia că e ok si penisul tau mic, asta nu înseamnă că chiar aşa şi e.

| supadeceapa a răspuns (pentru Necunoscut112):

Sunt femeie laughing. Tuturor femeilor pe care le cunosc penisurile mari le provoaca durere/disconfort. Iesiti din casa si nu mai traiti in filme xxx.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Vorbeste in numele tau, pls laughing

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil n-ai dat niciodată de unul cu scula mică, că sigur nu mai aveai părerea asta. Sau piate una dintre cele care caută alte beneficii la o relaţie, nu o interesează că nu se simte bine cu bărbatul.

| Necunoscut112 a răspuns:

Grosimea contează mai mult de fapt. Cu "grosimea" freci pereţii vaginului ale cărui terminatii dau plăcerea. Dar evident că e importantă si grosimea, că dacă stimulezi pereţii doar 7 cm, e mai puţin bine decât dacă îi stimulezi 15 cm adâncime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are legatura, conteaza ce stii sa faci cu el.

| Issabelle6789 a răspuns:

Crede-ma ca nu are legatura cat de gros lung subtire etc este.Stiu? asa ca nu te mai stresa atat.Cu cat stii sa faci mai mult cu el si mai bine fata nici nu va baga de seama ca n-are 18 cm.