| Trrrtac a întrebat:

De ceva timp imi place de o fata si ei ii place de mine (am surse sigure,mi-a zis si prietena ei cea mai buna).De ceva timp iesim in parc, stam pe banca si vorbind, ea pune capul pe mine.Eu atunci nu stiu ce sa zic, cum sa reactionez. Si vorbesc normal cu ea.
Vorbim prin mesaje, ne alintam. Totul e evident. Ba chiar si-a scris si numele meu pe mana!
As vrea sa fac eu primul pas, dar nu prea am curaj.
Niste sfaturi?big grin (Mentionez ca amandoi avem varsta de 14ani)

Răspuns Câştigător
| AliSeya a răspuns:

Buna! Asa se intampla la fiecare dintre noi odată și data sa facă cineva primul pas.Nu trebuie sa fi timid ca băiat pentru ca dai impresie proasta ca ești un prostuț.Nu prea am înțeles prin mesajul tău ca vrei sa faci "primul pas" adică sa ii ceri prietenia sau sa o săruți. Daca vrei sa ii ceri prietenia "sa o ceri ca iubita" trebuie sa te gândești foarte bine înainte sa faci asta pentru ca anumite fete te pot smecheri adică te poate păcăli ca te place și te lasă cu inima frânta. Daca ea nu face parte din aceasta categorie trebuie sa îți faci curaj în viata pentru ca altfel nu o sa reușești ce ți-ai propus. I-ați inima în dinți și du-te la ea vorbind intre patru ochi numai voi doi și ca sa nu ai emoții nu te gândi ca ea iți va da un răspuns urat. Imaginează-ți ca vorbești cu o prietena pe care o cunoști de mult timp și te poate înțelege orice ar fi.Trebuie sa ai încredere în tine pentru ca ea iți poate fi și sora chiar (vorba vine). Curajul vine atunci când iți iei aer în piept și spui ce simți pentru ea.Nu te mănâncă, nu te omora nu ai motive sa te speri și nu gândi negativ. Gândește pozitiv...ca poți ca nu strica sa încerci, și poate sau sigur o sa reușești. Daca nu...sunt multe fete frumoase pe lume și o sa întâlnești și pe la liceu.Mai gândește-te prin ce ți-am spus eu.Bafta!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si acum tu ce doresti, sa stai cu burta la soare si fetele sa dea navala peste tine, numai ca tu nu ai curajul de a vorbi cu o fata care te place? Ea ca fata, a facut tot ce trebuia sa faca pentru ati arata ca te place. Acum este randul tau sa nu o dezamagesti.

| gage a răspuns:

Nici flocii la p... nu v-au dat si va mananca deja laughing

| Alexandru_Claudiu_1979 a răspuns:

Sall frate uite nu e greu te duci cu mult tupeu dar nu fi nici nesimtit si ii spui ce vrei p vei face pana la urma nu ai cum sa dai gresi fetelor le plac baieti tupeistihappy

| OglindaCristian a răspuns:

Nu-i dragoste adevarata insa de *** se poate