| Trrrtac a întrebat:

de ceva timp am inceput sa vorbesc cu o fata din scoala mea, dar clase diferite(eu 7A ea 7B).
La inceput mie nu-mi placea de ea,nu simteam nimic,dar acum,s-a schimbat totul. In pauze vorbim,stam pe banca,pune capul pe mine,si ma intreaba daca vreau sa o pup. Cand ne intalnim la fel.
Mentionez ca ea a avut un iubit(s-a despartit aseara de el).
Eu fiind mai timid,nu stiu ce sa fac,cum sa-i raspund,ma incurc.
Eu am inceput sa tin la aceasta fata,oare ea ma place?
Mai tarziu voi iesi in parc(eu, ea si o prietena de a ei cu iubitu ei)
Ce sa fac? Cum sa reactionez in general?

Răspuns Câştigător
| OanaRalucaPorumb a răspuns:

Eu cred ca te place. Din cate am inteles eu, voi sunteti deja amici.
Incearca sa intri intr-o discutie cu ea pe tema asta, apoi, treptat, spune-i ce simti pentru ea.
Sper ca te-am ajutat.
FUNDA?

| Trrrtac explică (pentru OanaRalucaPorumb):

Tocmai am plecat la "intalnire", multumesc pentru. raspuns. Voi incerca sa fiu cat mai natural!:*

| OanaRalucaPorumb a răspuns (pentru OanaRalucaPorumb):

Mersi de funda.

4 răspunsuri:
| Dlkee a răspuns:

Fa ce-ti spune inima, voi sunteti inca vragili, cat despre ea... pentru clasa a 7a. pfff, sa te intrebe daca o pupi., eu stiam a baiatul trebuie sa faca primul pas, nu fata, dar in fine, poate vroia sa se simta iubita si alintata big grin, ce sa zic? Tine-o de gat, de mana, spune-i cuvinte frumoase, mangai-o, sarut-o pe frunte (toate fetele isi doresc asta) si spune-i tot ce ai pe suflet. Multa bafta :* Pa- pa!

| Andra2817 a răspuns:

Da te place happy
Si incearca sa te comporti cat mai natural si sa ii dai de inteles ca si tie iti place de ea!