| Lavvy12 a întrebat:

De ceva timp pr mea sia inceput viata sexuala. Mia povestit ca a fost un dezastru prietenu ei avea negi pe penis. Si nu sa excitat deloc, nu stie ce sa faca iubitul ei mai vrea sa faca sex cu ea dar ea nu ca ii e scarba si chiar mi-as dori sa o pot ajuta si nu stiu cum.straight face Ce ma sfatuiti sa ii spun?happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai grav in situatia data este ca negii sunt determinati de HPV, virtusul care determina si cancerul de col uterin, virus care se poate transmite si prin prezervativ. Asa ca prietena ta este posibil sa fi luat boala. Ma intreb: unde si-au facut ei analizele obligatorii de ea nu stia ca el este infectat cu HPV?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și a avut contact cu el când a văzut ce are? Doamne, nu pot să cred!
Să meargă cât mai repede la medic pentru analize și tratament de specialitate.
Pa, pa.

| Heather2001 a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii spui...banuiesc ca are negii din nastere si nu stiu daca se pot elimina, Mai ales din zona aia:-&

evenso
| evenso a răspuns:

Brigaela : HPV? pai ati consultat acel baiat? i-ati facut analiza si a iesit asta? daca nu iar faceti din nou speculatii!

| Brigaela a răspuns (pentru evenso):

Cauza condilomatozei genitale este absolut intotdeauna infectia cu HPV. Nu e nici o speculatie, e o realitate medicala.
Esti rau intentionat si negi evidenta, ceea ce te face de ras.

| stoubiz a răspuns:

Nu prea cred ca se pot face acolo negi, eventual ceva bubitze sa aiba. Te-as sfatui sa ii zici sa nu se culce cu el straight face.

| Gabriel1 a răspuns:

Prietenul ei?rolling on the floor)
Ok...cum spui tulaughing

| bimboii a răspuns:

Spune i sa se desparta de eltongue.Mai sunt 2 miliarde de barbatii in lume:*:angrychiar maii multi )laughing

| DaRkMist69 a răspuns:

Sigur e prietena ta si nu esti tu?

| GeorgyyNastase a răspuns:

Spune-i sa fie sincera si sa vorbeasca cu el, sa-i spuna tot ce are pe suflet, asa e cel mai bine. Sigur eixsta un tratament pentru negii aceia:d

| HelloKitty98 a răspuns:

Spune-i sa-i spuna ca eu am spus sa-i spuna "Pawave" big grin

| Lavvy12 explică:

Foarte intelingent!winkinglaughing