| gReenHouse a întrebat:

De ceva vreme am inceput sa ma masturbez odata la 2-3 zile, poate dauna cu ceva?

11 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Daca nu este asta singura ta implicare erotica..si nu os a ramai numai la asta e ok

| zozo74 a răspuns:

Nu nu poate dauna in nici un fel-unele studii sustin ca practic masturbarea face bine din punct de vedere psihic datorita unor reactii chimice in creier ce previn si amelioreaza stresul. Bafta Fundita?

| viorelos a răspuns:

Ce te face sa faci asta,

| Azµre a răspuns:

Da, dăunează psihic, renunță nu e sănătos!

| HueyFreeman a răspuns:

Nu, dai inainte.

| meseriasul88 a răspuns:

Scapa de easta dauneaza foarte mult sanatatii tale daca nu incerci acum na-i sa te mai poti lasa e mai rau ca tigara, daca nu vrei dai mai departe

| Xulescuu a răspuns:

Dauneaza bataturilor din palma.

| accescrang a răspuns:

Eu cred ca masturbarea in mod repetat si des produce dependenta.Nu te rezuma numai la asta.Masturbarea nu tine locul unui contact sexual real.

| noulfischer a răspuns:

Dauneaza psihic, provoaca dependenta si vei avea probleme in socializarea cu sexul opus.

| George_Butnaru_1996 a răspuns:

Normal ca nu

| BondGirl007 a răspuns:

Sa nu-ti ramana vreo unghiuta pe-acolo.