| ForeverEverAlone a întrebat:

De ceva vreme ma confrunt cu o problema, sunt gay si nu stiu ce sa mai fac. sad Mi-am dat seama de mult de chestia asta, dar nu am vrut sa ma accept asa cum sunt (nu ca acum m-as accepta). Nu spun ca este ceva "normal", de aceea am incercat si cu fete dar nu a functionat straight face.

Vreau sa ma ajutati :'(. Nu am pe nimeni cu care sa vorbesc despre asta. E cam greu sa gasesti un baiat. Eu toti pe care-i stiu sunt fie obsedati fie au prieten. Nu-i de mirare de ce lumea are o parere asa proasta despre LGBT. straight face Mda, si eu cred ca paradele sunt o prostie si fac impresie nasoala dar pana la urma e vorba de oameni care lupta pentru drepturi...

Va rog, ajutor! De ori cate ori ma gandesc ca nu voi avea pe nimeni niciodata incep sa plang. Orice raspuns e binevenit, pozitiv sau negativ, respect parerea oricui happy

O singura sansa am avut cu un tip, si am ratat-o din cauza prostiei mele crying. Eu nu sunt obsedat, nu caut sex, caut un suflet bun pentru ca e vorba de frumusetea interioara pe care o are un baiat :'( asta doar in vise, pentru ca astazi totul se bazeaza pe bani si pe f**** din pacate. Si sincer ma simt putin fata, dar nu m-am gandit niciodata sa imi schimb sexul si sunt multumit cu corpul meu. Doar faptul ca sunt mai sensibil si cam timid, ma face sa simt asta sad

Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la toate astea? Sa nu ma mai simt asa singur? Marturisesc ca inca sufar dupa cineva pe care n-am avut niciodata.

Multumesc ca ai stat sa citesti, si sper ca nu te-am plictisit.
Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
| AliTheo18 a răspuns:

Mereu am vrut sa cunosc un gay.Imi plac baietii gay si draguti care se pupa. :3 aww.bine.imi pare rau sa aud ceea ce spui, dar cam toti care sunt gay se confrunta cu asa ceva.Eu zic sa incerci sa clarifici si mai bine lucrurile cu tine insuti. Daca nu merge, e clar.Trebuie sa incerci cu un baiat.Dar ai grija, lumea e rea! Probabil ar trebui sa cauti un baiat timid, ca tine.Si ca sa vezi daca un baiat e gay, stai cu el intr-o camera, uitati- va la un film.Sau sa stai langa el, sa fie liniste. Uita-te la el, sa vezi cum reactioneaza. Daca este si el gay, o sa dea semne.O sa sufle incet.O sa se uite la tine cu o fata mai ''trista''.Si daca se aproprie.e clar... Daca te simti singur, incearca sa faci activitati care sa-ti ia gandul! O sa functioneze. O sa fie si timpul tau, sa fi cu cineva! Succes, dragul meu!

9 răspunsuri:
| Vladel a răspuns:

Boss incearca mai mult cu o fata daca nu merge, ai sa-ti gasesti tu dragostea fie ea baiat sau fata... si ai timp pentru ea asteapta.cand spui ca esti gay e mai greu sa-ti gasesti un partener...plus ca nu trebuie sa fii prea insistent, multi nu vor sa recunoasca ca-s gay.Stii si na e mai greu. funda?

| Al3xbC a răspuns:

In primul rand vreau sa iti spun ca iti admir curajul de a iti expune
sentimentele si gandurile aici.Stiu ca nu iti e usor si mai mult ca sigur
deja te-ai gandit de cateva ori sa stergi intrebarea...Cel mai
important lucru pe care trebuie sa intelegi e ca esti normal(desi
unii nu au aceeasi parere).Nu esti cu nimic mai diferent fata de noi iar cine nu gandeste
asa nu iti merita atentia.Indiferent pe cine placi, oamenii sunt atrasi de siguranta pe care
tu o arati, poti sa respingi oamenii care se apropie de tine prin nesiguranta ta.Trebuie
sa intelegi ca sunt multi oameni celebri care si-au acceptat sexualitatea si sunt in relatii
de mult timp, care au prieteni multi si statut social foarte bun.Multi spun ca nu e normal si
sa inteleg ca sexul in trei sau anumite pozitii sunt normale? multi spun ca e pacat...dar
avorturile, sex-ul de diferite tipuri nu e pacat? dar judecata si rautatea? cine iti e alaturi
iti e alaturi iar cine nu...nu iti era alaturi nici daca iti placeau femeile.Asa ca fii sigur pe tine,
nu baga in seama ce spun unii, fi sigur pe tine si fi fericit.

| TheImpaler a răspuns:

Http://www.darkq.net/
arunca pentru inceput un ochi pe-aici. si mai cauta si tu pe net. nu se poate sa nu gasesti ceva pentru gay.

| Misfits a răspuns:

Incearca cu fete.
Cu toate ca probabil e ceva normal sa fii gay, majoritatea lumii n o sa te accepte si asta e adevarul pur.
Asa este, asa va fi.

| mihaibrad a răspuns:

Ma bucura faptul ca ai curajul sa iti asumi propria realitate si iti scrii gandurile/temerile aici, pe TPU.
Asta este deja un pas foarte mare spre mai departe.
Important este ca atunci cand ne napadesc temerile, sa nu le lasam sa ne domine, ci sa gasim in noi mereu acea zona de liniste/incredere/senin/frumos din care sa facem alegeri intelepte/viabile.
Mi-e foarte greu sa iti scriu despre ceva ce nu cunosc - zona gay, asa ca ma rezum la a iti zambi si a te incuraja : startul e promitator happy
Mult succes si alegeri puternice/asumate/inteligente iti doresc

| Otto2014 a răspuns:

Mai uite-te dupa fete, sigur gasesti.
Nu sa te f@@i cu un baiat

| blackcat123 a răspuns:

Eu zic ca nu esti gay. Esti doar timid si nu ai incredere in tine (asta e motivul pentru care nu te simti bine). Eu zic sa investesti in tine o perioada. Invata mai mult, citeste du-te la sala gaseste-ti un hobby. Cauta-ti ceva de facut. Incet incet va veni cineva si la tine

| ForeverEverAlone explică (pentru AliTheo18):

Multumesc foarte mult! Am sa tin cont de raspunsul tau mereu. Va multumesc si celorlalti ca m-ati ajutat cu sfaturile voastre, chiar ma simt mai bine, si sincer ma asteptam la comentarii rautacioase sad Dar ma bucur ca nu am primit nici unul. Multumesc inca o data! happy

| ForeverEverAlone explică:

Am vazut ca unii de pe acest site, au vrut sa vorbim in privat dar eu nu am cum, statusul de membru junior nu imi permite sa trimit mesaje! Iar e-mailul de confirmare nu se trimite oricat as incerca... sad