| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre paradele gay? Vi se pare benefice comunitatii LGBT?

10 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Sincer, nu-s homofob, dar paradele mi se pare tâmpit, adică ce demonstrează dacă ies și zic că sunt gay. Adică este gay, bun, ai făcut un lucru enorm sau de ce ai nevoie de-o paradă, pentru numele Dumnezeu, nu e nici un mare chestie faptul că cineva e gay, doar că e atras sexual și emoțional de persoane de același sex.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Omenirea este in impasuri mult mai mari si sunt cu mult mai multe nedreptati pentru care ar trebui sa se manifeste decat mofturile catorva dereglati manipulati de oculta mondiala. Paradele gay? Scarboase si rezervate celor care traiesc in noaptea mintii.

| gemeni6226 a răspuns:

Respingatoare,nu sunt benefice de nici o culoare.

| oglindasultanului a răspuns:

Mi se pare ca oricine vrea sa foloseasca curcubelul este automat asociat cu ei, ca si cum au primit dreptul de a-l utliza iar ceilalti sunt obligati sa-l evite ca-i al lor.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Pe plan mondial si la modul general sau in Romania? Referindu-ma strict la Romania subiectul este controversat chiar in interiorul comunitatii LGBT. Personal cred ca Bucharest Pride (ca e singura parada din Romania si o data pe an) aduce vizibilitate in media mainstream (TV in principal) unei comunitati foarte putin vizibile si aproape necunoscute pentru marea masa a romanilor. E similar din acest punct de vedere altor evenimente de constientizare precum marsul persoanelor cu autism sau actiunilor destinate constientizarii existentei cancerului de san. E un fel de "rau necesar", daca am trai intr-o lume ideala in care persoanele LGBT ar fi considerate ceva absolut banal si 100% egale cu cele non-LGBT atunci nu si-ar avea rostul.

| 393Dan a răspuns (pentru andreia67):

Ti-as lasa si eu: folositor si super inteligent daca as putea b( ^.^ )d

| FaraNume1245 a răspuns:

Comunitatea LGBT ar trebui tolerata, nu incurajata si ridicata in slavi. N-am nimic cu oamenii, atata timp cat o fac la ei acasa, fara sa ii vad eu sau ceilalti oameni.

| 393Dan a răspuns:

Sunt distractive

| Teffan a răspuns:

Nicio parere.

| Coquinnnna a răspuns:

Desi pe de o parte astfel de parade ii cam pun intr-o lumina proasta...ii inteleg.
sunt prea multi impotriva lor, si revolta asta publica a gayilor si sfidarea homofobilor e called for, cum ar veni.

daca exista toleranta globala la adresa lor, sigur astfel de parade nu ar mai avea loc.