| anonim_4396 a întrebat:

de mult timp incerc ca imi fac o prietena, dar sunt foarte timid. Cum pot scapa de timiditate, si cum sa incep sa vorbesc cu o fata? Va rog ajutati-ma sad sad nu mai pot sa mai traiesc singur sad (tin sa mentionez ca nu sunt sarac si sunt frate cu curatenia )
Un raspuns bun ma ajuta foarte mult!

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Degeaba esti tu "frate " cu curatenia, daca nu ai curaj. Daca iti place o fata, invit-o la un suc, ceva... Nu iti da nimeni in cap, nu patesti nimic! Probabil o sa regreti pe viitor daca nu faci asta.

7 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Foarte bine ca esti igienic. Apuca-te de un sport, du-te la sala, iti da incredere fizica. Scrie pe foaie ce ai facut tu semnificativ in viata, de ce esti mandru. Vezi? Nu esti chiar asa moale. Dupa 1 sapt scrie pe foaie " Azi salut o fata blonda", te duci pe strada si zici "buna", atat. si testele sa avanseze dupa progresul tau. Bafta Rares!

| BtwRares a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Multumesc big grin Sa sti ca fac footbal de 7 ani.
sau cel putin faceam

| MentalHolocaust a răspuns:

Nu dispera, arunca timiditatea (scrie timiditate pe o foaie si arunc-o la gunoi laughing) ), stai chill ca o sa iti gasesti persoana potrivita in timp si nu ai de ce sa te grabesti acum. Dupa ce o sa scapi de timiditate vei vedea ca totul vine de la sine. Easy bro big grin

| Aby_Faby_1994 a răspuns:

Pai inceraca sa stai cu un anumit grup in care sunt mai multe fete ...si la un moment dat se va trezi una sa fie cu tine.iar pentru faptul ca esti timid unul dintre acei prieteni te va ajuta

| Lem0neL a răspuns:

Frate si eu am fost la fel, intr-un timp, incearca sa iesi afara cu mai multi prieteni si sa vorbiti despre asta o sa te ajute mult! Si nu conteaza ca esti sarca, conteaza ceea ce esti!

Succes!

| BtwRares a răspuns (pentru Lem0neL):

Mersi Frate!