| AnonymuSest a întrebat:

Cum sa intreb o fata daca vrea sa fie prietena mea, nu imi mai spuneti ca trebuie sa vb mai mult cu ea, sa o ajut la x, sunt mai timid, pot scapa cumva de timiditate?
Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| PsychologyCupid a răspuns:

Hai ca nu e greu, asta e cea mai usoara intrebare la care am raspuns. Toata lumea bea 2-3 guri de ceva tare prima data.Toata lumea e timida la inceput, ia 2-3 guri de ceva, o 2-3 gume de mestecat si spala-te pe dinti sa nu mirosi si de acolo poti sa rezolvi tu big grin O sa fie mai usor cu timpul, vei vedea. Mult noroc bro happy

| AnonymuSest explică (pentru PsychologyCupid):

Normal ca ma spal, bag si apa de gura si un parfum inmiresmat, dar nu asta e tot ca sa o cuceresc.

11 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O scoți în oraș.

| Dariusuu a răspuns:

Asigură-te că are o părere destul de bună despre tine.
Dacă nu poți să-i spui live, spune-i pe net.
Ai încredere în tine!

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga
Cred ca nu vrei sa o ceri de nevasta, sau sa fie mama copiilor tai.
Vrei sa iti fie amica, si atat. deocamdata.
Nu vad ce este asa de greu.

Ii spui pur si simplu ca o placi si ca vrei sa o cunosti mai bine, pentru ca te intereseaza persoana si parerile ei, si ca iti pare ca ai vrea sa fiti amici.

| simonafrumoasa a răspuns:

Ce mai atatea chestii! du-te la ea. hai cu curaj. nu mai ai de ce sa astepti. ok gandeste-te ca nu ai cum sa scapi de timidate daca nu o faci. du-te repede la ea si spune-i ca vrei sa fiti prieteni. daca vrei scoateo la suc nu stiu habar nu am vezi tu cum faci numai ca fa-o.

| AnonymuSest explică:

Am intrebat-o daca vrea sa fie prietena mea dar, nu a vrut sa vb despre asta, a spus ca glumesc, sau ca e 1 aprilie si fac o gluma. Cateodata se poarta cu frumos cu mine, vb...

| pcornelia18 a răspuns:

Pai si eu eram asa pana cand am intalnit un baiat eram,, topita´´ dupa el intr-o zi colegele mele mau impins in el mi-am cerut scuze si dupa ce a facut catva pasi m-am dus dupa el l-am apucat de mana si i-am spus Mie imi place de tine tie iti place de mine? Tu ar trebui ori sa pui pe cineva sa-i spuna ori sa iti faci curaj sa ii spui ori sa ii scrii un biletel pe care sa il deie cineva ori sa il pui tu in buzunarul de la geaca sau pantaloni! P.S nu spune ca daca nu se uita prin buzunare fetele tot timpul se uita

| AnonymuSest explică (pentru pcornelia18):

Nu e problema asta ca o intreb eu dar nu pot pur si simplu fata in fata ma pierd, cum pot scapa de timiditate, sa dau biletu la altcineva sa il dea primul lucru care il face pers la care il dau il citeste apoi daca ne certam vreodata, poate ii trece prin minte sa vb happy

| Adys a răspuns:

Da poti scapa de timiditate doar trebuie sa crezi in sine si totul va fi ok!
Si prietena ta poate fi doar daca mult vorbesti si comunici cu ea sau ii dai un semn sau mai multe ca vrei sa fi prietenul ei.

| AnonymuSest explică (pentru Adys):

Ce fel de semn? ca nu ma prea pricep.

| Adys a răspuns:

Un sarut francez viguros! Atunci daca chiar putin te place si sarutul daca sa primit ea va fi a ta!