| anonim_4396 a întrebat:

De un timp imi place de o fata,dar nu stiu cum sa ii spun! Eu sunt o fire mai timida si mi-e rusina sa spun pur si simplu dar mi-e si teama ca daca voi fi refuzat sa numai ma bage in seama
De asemena cand stau cu ea si cu prietenii, prietenii mei baga glume din astea care fac referire ca o plac gen:"Ia zi ma ce iti mai place" sau "Nu crezi ca trebuie sa spui ceva"
Si fata aia e la fel ca mine, e cum as spune un eu feminin.
Dar nu pot pur si simplu
AJUTATI-MA URGENT

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haide mai, prinde curaj!
Fii... baiat, ce naiba!

Daca nu vei risca si vei sta asa, blegut, poate la un moment dat o sa-ti para rau ca nu ai abordat-o!
Cel putin da-i de inteles ca o placi.Zambeste-i,priveste-o insistent (nici chiar foarte insistent ca pe urma te crede un obsedat)..alint-o,vorbeste-i frumos.
Important e sa fii natural. Vorbeste cu ea..scrie-i pe retelele de socializare daca ai/are si incetut, incetut vei prinde curaj.

Hai ca poti, nooo!

7 răspunsuri:
| CoLoRsS a răspuns:

Si eu sunt genul asta de persoana, dar incearca sa prinzi putin curaj. Gandeste-te ca o faci spre binele tau. Nu trebuie sa iti fie frica de un refuz. Incearca sa vorbesti cu ea fata in fata, pentru ca atunci ii vei vedea si reactia si vei sti ce sa spui. Eu iti doresc succes!

| KikiRiki98 a răspuns:

Nu ai decat o singura cale prin care sa aflii daca si ea te place. Daca nu o intrebi(fie fata in fata, fie pe net, printr-un mesaj) nu ai de unde sa stii. Daca si ea te place foarte bine, dar daca nu te place, asta e.Viata merge mai departe!
Eu nu cred ca daca ii spui si te-ar refuza, nu te-ar mai baga in seama.Ti-ar spune ca vrea sa fiti doar prieteni.

| FoundYouLover a răspuns:

Eu zic ca poti sa-ncerci un fel de joc, vorbeste cu ea ca si cand ati fi amici, fa-o sa rada, gadil-o, etc si apoi opreste-te deodata si priveste-o serios, ca si cum ai vrea s-o saruti. Vezi ce iese.

| DTNA a răspuns:

Intreab-o altfel nu vei stii niciodata

| FullSpeedIntense a răspuns:

Pai,nu stiu exact cum este fata,dar daca tot sta pe langa tine,te tot "enerveaza",inseamna ca te place, totusi mai asteapta, ca sa vezi daca este adevarat sau nu, cand vezi asta, intreab-o...big grin

| Love7Help a răspuns:

Aşa sunt şi eu. Îmi place de o fată şi când sunt cu prieteni în parc pe banca şi cu ea tot îşi bat joc de ea şi după zic: Ete dragoş {adică eu}asta vrea să stea cu tine/îi place de tine

| RAY a răspuns (pentru Love7Help):

Ce prieteni ai