| Bogdi131 a întrebat:

Deci:16 ani,zodia balanta,nu ii plac romantismele,cadourile(crede ca o cumperi cu cadouri),florile asa si asa! Sunt impreuna cu ea de ceva timp, dar ea nu ma crede cand ii spun ca o iubesc, vrea sa ii demonstrez prin fapte concrete, gesturi mici dar bunee! Treaba e ca ea sta la 40 km de mine,si nu ne vedem decat la scoala,in unele locuri,doar eu cu ea,deoarece relatia noastra e una `ascunsa sa spun asa`,pentru ca stiti si voi cum e lume,incepe sa se bage! Acum ce va rog eu,spuneti-mi si mie,prin ce fapte ii pot arata ca o iubesc,cum ii demonstrez ca o iubesc si ca vreau sa o tin langa mine,cum sa o fac fericita? Prin ce gesturi,privind criteriile de mai sus,cand merg la ea ce sa vorbesc cu ea,la telefon ce sa vb cu ea,cum sa ii arat ca o iubesc? Va rog mult de tot, raspunsuri bune, nu prostii! Dau funda, doar ajutati`ma!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nici nu ar trebui sa te creada. Cand doi tineri se "iubesc" si tin relatia ascunsa, aceasta relatie nu este normala si cu atat mai mult nu poate fi vorba de incredere.

| teosbeos a răspuns:

Depinde. ai putea sa o intrebi daca vrea sa mergeti undeva dupa scoala, poti sa petreci mai mult cu ea sa faceti ceva impreuna.ea s-ar putea ca in loc de cadouri si de cuvinte sa isi doreasca ca tu sa-ti petreceti timp impreuna cu ea. puteti vorbi sa va cunoasteti mai bine si spun ca puteti merge dupa scoala undeva din moment ce stati departe. din cate spui tu despre ea inseamna ca este o persoana care isi doreste ca cineva sa-i demonstreze cu adevarat ca o iubeste. dragostea nu inseamna numai flori, cadouri si vorbe. pana la urma gandeste si tu la ceva! nu ar trebui sa ii intrebi pe alti ce poti face pentru ca noi tot ce putem face este sa-ti dam idei. daca o iubesti cu adevarat sigur vei reusi sa-i demonstrezi.iar asta trebuie sa vina de la tine nu de la mine, nu de la prieteni si numai si numai de la tine! oricum intreab-o char pe ea daca vrei. ii poti spune direct ca o iubesti si ca vrei sa-i demonstrezi cu orce pret! MULT NOROC!