| Anonim340 a întrebat:

Deci cunosc un baiat de 2 ani, si de 2 ani el ma place si eu pe el. Intr-o zi el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si mi-a fost frica putin (caci ar fi prima mea relatie) si l-am refuzat foarte frumos, iar acum suntem prieteni foarte buni. Acum mi-am dat seama ca nu ii mai e frica si vreau sa il intreb daca vrea sa fie cu mine (stiu ca inca ma place caci se poarta super frumos cu mine, doar cu mine...). Dar nu sa il intreb "Auzi te cam plac, vrei sa fim impreuna?"... ceva nai special, adica nu sa ii spun din prima. FUNDA si VOT! mersi anticipat si fara jigniri va rog! happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O fata trebuie sa stie sa taca, dar si sa-i arate baiatului ca-l place!

| KMaddieK a răspuns:

Fa-l sa te intrebe. Trimite-i pupici, inimioare, intalniti-va, bate-i apropouri despre relatii.

| TheImpaler a răspuns:

Trage-l de par, da-I doua palme si spune-i: bai berbecule! nu vezi ca balesc aici? pupa-ma!

| AliTheo18 a răspuns:

Eu zic sa il scoti afara, pe o banca, amandoi, frumos, si sa incepi sa ii zambesti, vorbiti, radeti, glumiti, poti sa incepi sa te joci cu el, in parul lui, sa il gadili, fa-l sa zambeasca! Fa-l doar sa se simta bine in simpla ta companie, si o sa tina cont! Pupa-l pe obraz! Chestii de genul! Si daca chiar simte acelasi lucru, o sa-ti raspunda la toate chestiile pe care le faci. O sa-ti dai seama daca te place si daca vrea sa fiti impreuna. Pana o sa-ti puna marea intrebare, nu prea ai ce sa faci! Decat sa ii arati prin gesturi mici ca-ti place de el, cat si compania lui. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Nuvr a răspuns:

Fa-i complimente, dai pupici ii spui sa vina cu tine in oras sa iti cauti haine sau altceva vorbeste despre relatie...

| Elish090 a răspuns:

Nu-l întreba tu... fă-l să te placă mult... şi zi-i chestii de genu' '' Încercarea moarte n-are'' sau '' Există mereu şi a 2-a şansă ''şi poate o să te întrebe el