| Anonim340 a întrebat:

Deci cunosc un baist de 2 ani, si de 2 ani el ma place si eu pe el. Intr-o zi el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si mi-a fost frica putin (caci ar fi prima mea relatie) si l-am refuzat foarte frumos, iar acum suntem prieteni foarte buni. Acum mi-am dat seama ca nu ii mai e frica si vreau sa il intreb daca vrea sa fie cu mine (stiu ca inca ma place caci se poarta super frumos cu mine, doar cu mine...). Dar nu sa il intreb "Auzi te cam plac, vrei sa fim impreuna?"... ceva nai special, adica nu sa ii spun din prima. FUNDA si VOT! mersi anticipat si fara jigniri va rog! happy

4 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, incearca sa nu-l eviti el va intelege altceva... poti fi directa atunci cand te invita la un suc, crede-ma daca-l iubesti cu adevarat n-ai vrea sa-l pierzi

| Ađrian90 a răspuns:

Îţi spun un răspuns sincer! Spune-i mai direct, pentru că dacă te apuci să-i zici din alea de pe google cu romantisme şi din astea, doar o să-l plictiseşti. O să pară interesat, dar nu este! Duce-ţi-vă undeva, unde să fiţi singuri, adică mna, să nu vă audă nimeni, pentru că e mai uşor să-i spui doar lui decât să le spui la 50 de oameni. Eh, şi spune-i ce simţi pentru el, nu trebuie să-i spui "Băi, vezi că te plac" îi spui un simplu "Te plac!" şi de acolo vezi tu ce se întâmplă, normal ar fi să zică şi el că te place, dacă nu, asta e viaţa happy După, vedeţi voi cum face-ţi cu întâlnirile big grin Baftă! Şi ţine mine! Dacă nu te place, nu te merită!

| ozzy1997 a răspuns:

Intreaba-l cat mai direct. Asa le place la baieti.

| BeatriceBB a răspuns:

Nu face ceva special. Prima relatie are niste sentimente aparte fata de celelalte. Eu zic sa ii arati prin gesturi faptul ca il placi. Zambeste-i, apropie-te de el mai mult si o sa te intrebe el daca vrei sa fiti impreuna. Pe mine ma tot intreaba un baiat de doi ani daca vreau sa fiu cu el dar e mai complicat la mine. La tine e simplu. Arata-i ca il placi. ☺