| dancenyng a întrebat:

Am 14 ani si m-am indragostit de un baiat de 24 de ani. De la inceput am devenit ce mai buni prieteni, vorbeam foate mult timp, dar pe urma am inceput sa vorbim din ce in ce mai putin. acum insa, iarasi vorbim si la fel suntem cei mai buni prieteni, dar eu simt ceva mai mult pentru el.I-am spus-o si el a spus ca-i place si lui de mine, dar mai mult pe asa teme nu am mai vorbit. El vine pe la mine acasa si mai vorbim, dar am vazut ca vorbeste cu alte fete. Cum credeti am vreo sansa de a fi cu el?

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Nu vezi diferența de vârstă dintre voi?
O relație dintre un major și o minoră nu sună prea bine. Tu ce zici?
Eu nu cred că el ar risca să fie împreună cu tine, doar dacă are ceva probleme la cap.

| dancenyng explică (pentru positivity):

Atunci de ce se poarta cu ine asa de parca i-ar placea de mine? si cadouri imi face

| Brainstorming a răspuns:

Draga mea, probabil ești mai matură decât o indică vârsta. Totuși răspunsul la întrebarea ta nu poate veni decât peste vreo 4 ani. Nu este un caz unic. S-a mai întâmplat, dar trebuie să înțelegi că el este pasibil de închisoare pentru corupere de minori dacă ar face mai mult decât face deja. Dacă ți într-adevăr la el mai bine scutește-l de o astfel de tentație pentru că mai mult ca sigur va plăti prețul.

| ElenaSA a răspuns:

Probabil nu indrazneste din cauza varstei. Tu la 14 ani mai ai de parcurs liceul, iar el este la varsta la care ar fi trebuit sa termine studii superioare. Este corect ce face. Pana la urma este o relatie greu de inceput si de mentinut.

| mada225 a răspuns:

Nu vezi diferența de vârstă dintre voi?
O relație dintre un major și o minoră nu sună prea bine. Tu ce zici?
Eu nu cred că el ar risca să fie împreună cu tine, doar dacă are ceva probleme la cap.