| anonim_4396 a întrebat:

Este o fata cu care vorbesc cu ea in fiecare zi. La telefon, la scoala. Imi place de ea, si ei i place de mine. I spune preteni ei ca sunt dragut si tot felul de chestii, iar pretena ei imi spune. Am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna si a spus ca se mai gandeste, a trecut vreo luna. A spus ca ea a mai avut un preten dar s-a despartit de el. Si nu stiu cum sa fac sa fim impreuna. Un ajutor?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Invita fata la un suc si abordati subiectul, poate ii este rusine sa spuna da

| MasterOfDisaster a răspuns:

Sarut-o. Spune-i sa iesiti la o plimbare undeva doar voi 2, si apoi la final sa o saruti. Deja stii ca te place, deci ar trebui sa accepte.
Poate este mai timida si nu vrea sa mai aduca ea vorba de asta happy.

Bafta!

| anabelisa a răspuns:

Salut!
Din punctul meu de vedere, ea este nehotarata. Daca s-a despartit recent de prietenul ei, poate considera ca e necesar sa ia o pauza si sa reflecteze la ce s-a intamplat.
Sfatul meu este sa nu pui presiuni asupra ei si sa ai rabdare.
Dupa ce va trece o perioada de timp mai lunga si nu da semne ca ar fi interesata sa aiba o relatie cu tine, ar fi bine sa nu mai speri ca se va intampla acest lucru.
Sunt sigura ca ce-i al tau e pus de-o parte!

| GirlLăvHell a răspuns:

Eu zic s-o lasi in pace si s-o uiti, i-a placut putin de tine dar te-a uitat.Nu incerca sa fi cu ea daca se pune la misto cu tine dupa o sa suferi ca prostu

| AnabellaXD a răspuns:

Cel mai bine ar fi să nu se bage nimeni în relaţia voastra.Trebuie sa îi demonstrezi că tu eşti unic.Nu eşti precum alţii.Nu forţa nota, nu o săruta fără acordul ei. Daca ea sufera cred ca cel mai bine ar fi să o ajuţi sa treacă peste.Totul e mai uşor in 2 happy. Oferăi flori, ciocolată, dar nu exagerahappy Baftă multă sper ca totul să fie ok happy!

| 456deea a răspuns:

Pai eu zic sa o surprinzi ceva de nerefuzat cumpara o floare afla unde locuieste asteapto in fata locuintei dai floarea si invit-o la un suc la plimbare undeva si la sfarsit sarut-o! bafta happy

| maria_5586 a răspuns:

Trebuie sa ii castigi incredereahappy

| SentymentColorat a răspuns:

Cu siguranta o sa fiti impreuna! DACA... o sa o intrebi din nou, cu siguranta ii este jena sa ajuca ea vorba de asta, iti spun eu ca de fiecare data cand ati vorbit la telefon sau pe mess a asteptat ca la un momendat sa ii "reamintesti" ca are sa-ti raspunda la intrebarea respectiva. happywinking ai incredere in tine Bafta!