| YoKo399 a întrebat:

Vreau sa va dati cu parerea ca sa ma ajutati happy
Deci..anul trecut cand eram in Romania, prin luna mai un prieten de-al meu din copilarie (ii spun R) vroia sa fie impreuna cu cea mai buna prietena a mea ( o sa-i spun I).Ea in acel timp se certase cu prietenul ei(o sa-i spun K).Si eu l-am ajutat pe R sa fie impreuna cu I.Au fost impreuna cam o saptamana, dupa care I mi-a zis sa-i spun lui R ca nu mai vrea sa fie cu el impreuna.Eu i-am spus si ei s-au despartit. Dupa I s-a impacat cu K.Eu si cu R in ultimul timp nu prea am mai vorbit, dar de cand ii placea de I am inceput sa mai discutam unele lucruri.Dupa ce s-a terminat scoala am inceput sa ies cu el pe afara si cu sora lui ( o sa-i spun S laughing ). Stateam impreuna de dimineata pana seara tarziu.Ne jucam mereu macao si ne bateam cu apa rolling on the floor. Prin luna iulie el a zis ca-i place de mine si alte lucruri puppy dog eyes. Mie atunci nu prea imi placea de el..cu timpul am inceput sa tin foooarte mult la el si el la mine.Mereu imi lua apararea, era dragut cu mine(mentionez ca el e mai golan).Intr-un timp se auzeau multe vorbe urate despre mine iar el mereu afla cine a zis si facea sa iasa la iveala adevarul. Dupa ceva timp m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Eu i-am spus sa ma lase putin sa ma gandesc.In acest timp le-am spus prietenilor mei,I si K,iar ei mi-au spus sa nu fiu cu el, ca nu vad cum arata si chestii de genu'(El arata fooarte bine.Are ochi albastrii si parul blondd).Din nefericire n-am fost cu el impreuna. Dupa care eu am plecat din Romania si nu am mai vorbit cu el.Mereu isi punea prietenii sa ma salute, sa vada ce fac si chestii de genu'. Acum am vorbit cu o prietena si a zis ca el vrea sa vorbeasca cu mine.Bine,el acum e impreuna cu o fata.Eu de cand am plecat din Romania mai vorbesc cu I si K si mereu cand aduc vorba de R ei ies de pe facebook.Ieri am vrut sa-l sun pe R sa vorbesc cu el.I-am spus lui K,iar el mi-a zis sa nu-l sun, ca ce sa vorbesc cu el si chestii d-astea.K si cu R nu se suporta.Acum eu ma gandesc de ce imi spune K mereu asa...Eu cred ca probabil el stie cum a facut cu celelalte fete,ca le-a lasat si dupa le facea in toate felurie.K imi spune ca R nu ma iubea deloc.Dar eu una zic ca ma iubea,pentru ca vara trecuta renunta la prietenii lui pentru ca sa stea cu mine si in tot acest timp si-a pus prietenii sa-mi spua ca ma iubeste, ca vrea sa ma vada si lucruri asemanatoare.
Voi ce spuneti? Tine sau nu tinea la mine?
De ce nu vrea K sa vorbesc cu el?
Va multumesc foarte mult ca ati stat sa cititi atat happy
Funda cel mai bun raspuns big grin

3 răspunsuri:
| MiKiDuTzaEo a răspuns:

Salut! Ma numesc Rebeca mi se spune piticoot! Parerea mea este ca: dupa comportamentul lui este posibil sa te placawinking Si de K! Nu te-ai gandit niciodata la posibilitatea ca el sa te placa>? De aceea vrea sa te faca sa crezi acele lucruri despre R... trebuie sa te gandesti la toate posibilitatile! happywinking Si dupa sa vezi care este legatura intre toate lucrurile.

| YoKo399 explică (pentru MiKiDuTzaEo):

Hm..nu cred ca ma place K laughing Suntem doar cei mai buni prieteni.El imi spune lucrurile astea pentru ca R cam asa e. Adica, dupa ce s-a despartit de prietena mea, zicea ca nu vrea s-o mai vada si lucruri d-astea.Dar cu mine cred c-a fost ceva serios.

| MariaAlexandraMaria a răspuns:

Nu am inteles nimic...I, K, R? Dc nu pui niste nume (nu cele reale) ca ar fi mai usor d inteleshappy. Oricum.din ce am prins eu...cred ca tipu t place. E o situatie destul d grea. Iti spun asta pentru ca si eu ma aflu la 2000 d km d distanta d casa si trec prin asa ceva. happy