| anonim_4396 a întrebat:

Eu iubesc o fata foarte mult suntem colegi! Dar sunt cam timid cand sunt fata in fata, adica vorbesc cu ea dar cu contacutl fizic( nu ma intelegeti ca vreau sa-i pun mana pe locurile intime, adica sa o iau in brate sa o iau de mana, etc!) Pe facebook vorbim mult si intr-o zi am intrebat-o daca simte ceva pentru mine si a zis NU(nu am intrebat-o din prima)! dar nu cred ca nu ma place pentru ca la scoala se uita cam tot timpu' la mine si vara-mea care e cea mai buna prietena a ei imi spune ca ma place.
Ce ziceti? (mentionez ca avem amandoi 14 ani )

Răspuns Câştigător
| xKnDiLy214 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fii mai "dezghetat" si sa incerci sa vorbesti mai mult cu ea, sa glumesti. Iar daca te simti atras de ea ar trebui sa pari mai sigur pe tine si ea o sa iti "permita' sa o tii de mana, etc. Si spune-i ca o placi la modul cel mai romantic pentru ca probabil de aceea ti-a spus ca nu te place daca tu nu ii arati asta din cauza timiditatii tale. Lasa toate emotiile cand esti cu ea( ma refer la cele negative) pentru ca altfel nu vad cum ati putea fi impreuna. sper ca te-am ajutat cu cevawinking funda? puppy dog eyes

| anonim_4396 explică (pentru xKnDiLy214):

Multumesc, dar ce zici? eu m-am gandit ca de ziua ei sa-i ofer un trandafir si s-o sarut pe buze. sa incerc?

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Lasa un pic timiditatea la o parte, doar putin, o zi si spune-i ce vrei si ce simti, fata in fata.Invit-o la un suc ceva, glmeste, fa-o sa rada...

| xKnDiLy214 a răspuns:

Aaa... perfect nici nu ai o ocazie mai buna ca asta. I-ai putea sugera chiar atunci sa fiti impreunawinking

| Rob3ert2013 a răspuns:

Poate e timida du-te in fata ei si zi : Nu simti nimic pentru mine?
Sper ca te-am ajutat