| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt din Pitesti. Pana acum un an jumate am avut foarte multi prieteni si ne intalneam si ne distram. Marea parte din ei au plecat la facultate la Bucuresti si am ajuns sa ma intalesc foarte rar cu ei. Problema nu sunt intlanirile cu ei sau ca nu mai am prieteni.
Problema este ca vreau sa am o relatie serioasa cu o fata. Avand doar 3 prieteni aici cu care ma intalnesc rar imi este foarte greu sa imi fac o relatie cu o fata, sa cunosc persoane noi (intelegeti voi).

Nu stiu cum este mentalitatea in alte oras dar aici nu poti sa te bagi in seama cu o fata. Sau s-ar putea dar trebuie s-a cam stii ce sa spui ceva foarte destept ca sa o atragi.
Am incercat si pe facebook dar nu se poate.
Imi dati si mie niste sfaturi? Idul meu este me_blue_arrow daca e sa vorbim pe messenger.

5 răspunsuri:
| MadRabbiT a răspuns:

Me broather in primul rand zdrentelor de fatuci le place sa le alinti mai bine zis sa fi putin " pupincurist", da'le cate o palma la cur ca sa le faci atente, zile ca ai horse"ul mare si ca ti peste o juma de ora si da'le dreptate doar cu voce tare in gand bagale pl smug

| boylivgume a răspuns (pentru MadRabbiT):

Acest mod nu o sa functioneze niciodata, vei atrage doar pitipoance! laughing

| MadRabbiT a răspuns (pentru boylivgume):

Si alea is bune. scapa de timiditate big grin

| GummitsaxXx a răspuns:

Pai. Iti dau add si pe mess. Dar cred ca. Ar trebuii sa lasi timiditatea..Pentru ca prin "Aici nu e ca in alte orase" dovedesti ca esti timid. Deci trebuie sa te bagi tu in seama cu o fata. Adica stii..Nici nu stiu cati ani ai..Sa pot sa iti dau sfaturi foarte bune. Ma rog. Dar bagate in seama cu ele. Tu nu te duci la scoala? Acolo sunt 100 de fete in toata scoala. Sau asa. Date la o fata care o placi. Chiar daca prima data "te va respinge" asta este in ticul fetelor sa respinga un baiat din prima ca sa nu se spuna ca e parasuta. big grin Deci. Nu stiu ce sa zic. Si daca vreai sa vorbesti cu cineva pe facebook. Poti incepe prin "Buna, mersi pentru like`uri". Daca iti da like`uri laughing. Daca nu dintr-un singur "Buna" nu moare nimeni tongue. Funda?:*

| CassieBee a răspuns:

In primul' rand invata sa nu mai scrii "s-a" decat cand trebuie. In al2lea rand, daca fata te vede asa. mamaliga, nici nu te baga in seama a2a oara. Si nu trebuie' sa zici ceva 'destept' ca sa atragi o fata, dar daca vrei una de rang inalt, nici prost cartof nu trebuie' sa fii. Du-te si vorbeste ca nu te mananca nicio fata, chiar daca ti-e frica de refuz, asta e. Se mai intampla sa fii si refuzat. Te salut, mult noroc