| DifferentBoy a întrebat:

Exista o fata in viata mea pe care o plac si simt pentru ea ce n-am simtit pentru alte fete! Nu stiu daca ma place! Undeori da semne ca ma place alteori da semne ca nu ma place si ma uraste! Cum imi dau seama daca ma place si ea pe mine?

Răspuns Câştigător
| DeeaEuu a răspuns:

Hey. hey ...pai e cam complicat acum depinde si de tine, de ce ai facut,zis, aratat, etc. E cam greu cu fetele (ti-o spun din propia experienta doar sunt si eu fata ) noi suntem mai sensibile, atente la detalii, etc. Iar daca spui ca simti ceva diferit (cred ca te-ai cam indragostit, nu? ) laughing, oricum trebuie sa o cunosti, trebuie sa o faci sa te placa cu siguranta, etc. Dar in primul rand vorbeste cu ea, fa-o sa rada, sa se simta cat mai bune in preajma ta, si atunci vei vedea cu siguranta daca te place sau te uraste! happy Si la final invit-o undeva intr-un loc frumos!
Sper sa te ajute sfaturile mele! happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai pupat-o?

| grab a răspuns:

Faceti o pauza, cateva zile sa nu te vada sa nu auda de tine sa nu vbiti la tel... nimic. Poti chiar sa pleci din localitate undeva la o ruda, asa mai izolat.

Cand te intorci ii aduci un suvenir de unde ai fost si o inviti special intr-un loc linistit, i-l dai si ii spui ca te-ai gandit mult la ea si vrei sa stii daca si ea s-a gandit la tine, daca da, ca ce: amic sau iubit!
Fara suparare... ce-ai avut si ce-ai pierdut. Nu e ea, e urmatoarea dar tu mai capaeti un g(d)ram de experienta pentru next relationship.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A uri e un sentiment foarte profund si complex. Nu are cum sa fie vorba de asa ceva,atata timp cat nu i-ai dat un motiv mare,mare,cat tine.
Probabil de refereai la antipatie.
Cel mai bine iti poti da seama daca te place,cand sunteti fata-n fata. De ce nu o inviti la o plimbarica? Din gesturile pe care le face,modul in care-ti vorbeste, zambet,privire, iti poti da seama de sentimentele pe care le are (fata de tine, evident). Acuma, mai exista si posibilitatea ca ea sa nu se exteriorizeze, dar deseori, majoritatea fetelor se dau de gol! Daca o placi, fa ceva. Actioneaza! Daca stai ca un blegut si astepti sa faca ea primul pas, poate vei regreta mai incolo! Curaj si ...succes!

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Invit-o la un film. Iar de-acolo e logic. Zice da. Deci da te place. Zice nu. Nu te place.

| mirunalove2 a răspuns:

Vorbeste cu ea si vei afla!