| myryam02 a întrebat:

Imi place de un baiat de vreo 6 luni dar undeori nu stie cum sa se dea pe langa mine alteori nici numa baga in seama nu stiu ce sa cred ce sa fac? funda si vot

5 răspunsuri:
| AnnaS98 a răspuns:

Daca sunteti prieteni cat de cat apropiati incearca sa te dai bine in ochii lui. daca nu sunteti prieteni asa buni ci doar colegi sau ceva trateaza-l cu "rece si cald" in sensul ca te dai putintel la el, atat cat sa nu se observe si apoi il ignori vreo doua zile. daca o faci cum trebuie el o sa inceapa sa-si puna intrebari. ai grija cu privirea pentru ca o sa-si dea seama repede daca il placi sau nu. si cei din jur la fel. si tine secretul asta numai pentru tine. ai grija la fiecare miscare si fii atenta sa nu "il sufoci"- crede-ma, am trecut prin astea.

funda? vot?

| KeporLove a răspuns (pentru AnnaS98):

"sa te dai bine in ochii lui" e o chiesti care fetele o iau ca si cum ar trebui sa faca fite., sa fie machiate parfumate... cand se intalnesc cu acel baiat!

E cea mai mare prostie, sa fie ele insusi putin romantice, putin timide dar sa stie si ce vor de la acel baiat!

| AnnaS98 a răspuns (pentru KeporLove):

Daca asta ai inteles tu...treaba ta. ^^

| KeporLove a răspuns:

Incearca sa te apropi tu de el daca el nu vrea, arata-i ca iti pasa de el.
Incearca sa afli daca are prietena sau daca tine la tine, nu prea direct. o sa ise para ca e doar un interes.
Am niste prietene care de obicei cand vor ceva incep sa intre in discuti care nu le-am avut is nu le am cu ele.
Deci ai grija la abordare

| myryam02 explică:

Dalaughing va multumesc la toti cei care ati raspuns la intebarea mea o sa iau in calcul fiecare raspuns indiferent daca primeste funda sau nu! inca o data va multumesc :*:*:*:*:*