| Anonimboy17year a întrebat:

Salut TPU, Iar m-a lovit dragostea... Mai degrabă ma lovea cineva cu o rangă, dar de acum asta e. Deci, imi place rau de tot de o fată, m-am îmbătat intr-o seara si i-am spus asta printr-un vocal pe messenger, ei ii place de altcineva si mi-a spus ca nu merit eu asta, ca merit ceva mai bun si vrăjeală de asta. Ne-am si certat oarecum ca intre prieteni la ceva timp si mi-a spus ca nu o sa reușesc sa o "agăț" niciodată. Am incercat sa nu mai fiu asa interesat, am ignorat-o pe grupul de prieteni de pe mess, iar acum aparent încearcă sa ma ignore si ea si ma doare. Am conștientizat ca n-am șanse si ca nu are rost sa mai incerc, dar n-am cum sa mi-o scot din cap si din inimă, întrebarea vine: Eu acum ce fac? Cum scap de asta? Singura soluție e sa dau cu 200 la ora in zid? Cu prietenii de obicei eu făceam pe psihologul, dar cum prieteni adevărați nu mai am, nu m-aș risca sa le spun lor toate astea. Va mulțumesc pentru răspunsuri... Be happy,

Răspuns Câştigător
| Ava1231 a răspuns:

Be happy

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti spun un lucru: niciodata, dar aboslut niciodata sa nu incerci sa agati o fata cand esti beat, ca te faci de rusine si produci dezgust.
Dupa cum vezi, iti spulberi singur sansele la fete.
Sincer, nu pot sa inteleg cum un pusti de 17-18 ani se poate imbata?
Chiar nu ai alte prioritati in viata, decat sa devii alcoolic?
daca vrei ca vreo fata sa se uite la tine sau sa ajungi a fii un om respectat, lasa naiba bautura ca te nenoroceste inainte sa apuci sa implinesti 25 de ani.

| Anonimboy17year explică (pentru Violleta2022):

Am iesit la un grătar intr-o seara cu mai mulți prieteni si dupa cea a plecat i.am spus ceea ce simt, în fața n.am putut. nu plănuisem sa ma imbat, s-a întâmplat. doar, nu consum alcol in general.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimboy17year):

Se pare ca te contarzici singur, ca nu-i prima oara cand spui ac te-ai imbatat, deci sonsumi alcool mai mult decat este necesar.
Dar ma rog, este viata ta si ti-o distrugi cum doresti este doar mare pacat ca esti inca adolescent si ficatul ala se prapadeste rapid, cu atata alcool.

| Anonimboy17year explică (pentru Violleta2022):

Beau ori de cate ori ies cu prietenii..., Nu contrazic pe nimeni, cu nimic, laughing, Tu cum mai ești? Merge treaba cu TPU.ul?

| mi25 a răspuns:

Tinere, dupa tren si femei sa nu alergi niciodata: vin altele.

| Ava1231 a răspuns:

Gandeste te doar ca peste vreun an sau mai putin, o vei vedea ca pe cea mai urata fata.

Stiu ca e greu dar incerca pe cat posibil sa o uiti(da, stiu ca nu voiai sa auzi asta). Lumea e plina de femei si sunt altele care se incadreaza in acelasi tipar. Accepta ca nu te vrea si scoate-o din mintea ta cat mai curând posibil, e spre binele tau. Nu-ti consuma energia si tineretea gandidu te la ea din moment ce ti-a spus din start ca NU.
Cu cat stai mai mult cu gandul la ea, cu atat pierzi timp pretios din viata si apoi... vei regreta.
Am patit si eu si acum regret ca am pierdut timp cu un om ce nu merita.
E doar o indragosteala ce va trece. Cand va trece? Depinde de tine. Cu cat faci sa treaca mai repede cu atat mai bine.
Bineînțeles ca soluția nu e sa dai cu 200 in zid, wtf. Peste tot sunt femeeei
Femeeeeei, femeeeeei, femeeeeei

| LaNoche a răspuns:

Ai răbdare. Caută alta!