| UnNimicCareReprezintaMulte a întrebat:

Am o problema foarte mare:

Imi place de o fata. Povestea e asa (ma scuzati ca o expun aici)

A venit la noi in clasa acum 2 ani.Inca din primul an am aflat ca multi baieti o plac.N-am avut curaj sa ii spun ca o plac.Insa,pentru ca imi era rusine de ea,imi traiam iubirea printr-un prieten care o place si el (e cam penibil ce e drept,pentru ca o face de ras, si in acelasi timp si pe el) iar eu ii dadeam sfaturi.Prin sfaturile mele a ajuns ca, in timpul unei petreceri sa danseze lent cu ea.De atunci am inceput sa ii dau sfaturi despre cum sa o lase in pace, pentru ca stiu 100% ca nici ea nu il place.De dragobete i-am scris un mesaj in care ii faceam complimente.M-a intrebat, tot prin mesaj daca o plac.Ce sa fac? M-am emotionat si am zis da....Si ea a zis ca doreste sa fim doar prieteni, apoi ne-am certat...Acum as vrea sa ii castig inima,aveti vreo idee? Apropo,am aflat de la o colega ce a spus despre mesajul meul,a doua zi:

-A fost un mesaj la vrajeala,siropos, putin frumos si nepotrivit sa il trimit ei.

Sugestii? Dau funda happy

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Am si eu o mare intrebare: de ce naiba nu te duci la ea si sa discuti clar, simplu si deschis cu ea?

Ce este mai greu? Sa primesti un refuz argumentat si sa ai niste idei cum poti sa il combati? Sau sa stai prosteste si sa astepti ca tipa aceea sa se cupleze cu altul?

Lasa mesajele siropoase. Fii tu normal. Si atat. Daca o sa o castigi cu vreun mesaj prea dulceag, iar tu de felul tau nu esti asa, mai tarziu o sa te desparti de ea.

| UnNimicCareReprezintaMulte explică (pentru cristimihailov):

O observatie: Momentan e plecata in vacanta, nu pot discuta cu ea happy

| cristimihailov a răspuns (pentru UnNimicCareReprezintaMulte):

Si nu are telefon si nu o poti suna? Asta sa aiba tema de gandire pana se intarce?

Sau e doar o scuza?

Nu imi rapsunde mie. Raspunde-ti tie. Daca vrei sa obtii ceva ar trebui sa faci ceva in acel sens. Ceea ce poate nu ti s-a spus este ca si inactiunea este o actiune. Pe timpul vacantei oamenii se cupleaza mai usor. Asa ca nu ai decat sa astepti pe ideea ca este in vacanta si poate sa ai noroc dupa. Sau sa nu ai.

| UnNimicCareReprezintaMulte explică (pentru cristimihailov):

Observatia era pentru fraza "Am si eu o mare intrebare: de ce naiba nu te duci la ea si sa discuti clar, simplu si deschis cu ea?" nu in general.Multumesc de raspuns

| 1Voineoska1 a răspuns:

Ce sa zic. Simt senzatia aia frate! Si eu imi traiesc iubirea pentru baiatul ala(din ultima mea intrebare.) prin cea mai buna prietena a mea, ea fiind singura care stie ca imi place la nebunie de el!

| UnNimicCareReprezintaMulte explică (pentru 1Voineoska1):

Macar la tine stie cineva! La mine stiu doar eu sad si ea...of course

| sbego a răspuns:

Frate..intra in vorba cu ea. daca e colega de clasa intreab-o de teme sau altele legate de scoala. dupa mai bagi cate o intrebare despre alt subiect si tot asa.dar nu vorbii foarte mult intr-o zi ca o sa va plictisiti amandoi..pe parcursul a 3-4-5 zile..si dupa o chemi in oras "sa iti explice ceva pentru scoala" si ii mai faci cate un compliment si vezi ce reactie are big grin
Daca mai ai nevoie de alte sugestii ma gasesti pe fb..Alecs Simut..succes big grin
Funda? big grin