| anonim_4396 a întrebat:

ideea e urmatoarea eu vorbesc cu o fata de o luna(la tel.) de zile si vb cam tot ce se poate vb, am ajuns sa ne cunoastem ft bine si ne bucuram de compania celuilalt.suntem chiar colegi si ideea este ca exista o pb, ea are deja prieten eu ajutand-o sa treaca peste un moment greu pentru ea am devenit apropiatati dupa care din ce in ce mai mult,cum am spus vb despre orice,cand ne intalnim ea este tot timpul cu prietenul pentru ca si cu el vb mult doar ca s-a atasat si de mine, chiar mi-a spus ca a crezut ca o sa-i treaca dar nu a fost asa, acum ca ne intelegem f.bine am vrea sa ne si intalnim dar pentru ca vb f.mult cu prietenul si nu vrea sa.l minta(stiu cum suna.)nu prea poate sa vina undeva fara ca el sa stie(ei fiind impreuna de 2 ani)as vrea sa ma sfatuiti ce sa fac ea de asemenea face parte si din grupul nostru de amici la fel si prietenul ei...(nu am vrut sa le stric rel sau sa intervin de fiecare data cand vb nu il puneam niciodata intr-o lumina proaste pe el.)acum chiar nu am nici o idee de cum am putea sa ne intalnim plus ca daca am face-o ea spune ca nu am putea sa ne abtinem si am ajunge sa facem sex si nu vrea sa fie impartita de 2 si ca ii e teama sa paraseasca ce are deja dar se vede ca ei ii plc de mine si ar face-o doar ca nu putem... daca m-ati putea ajuta cu niste sfaturi as fi foarte recunoscator normal si funda dar in primul rand va multumesc tuturor celor care rasp serioshappyamandoi avem varsta de 17 ani

3 răspunsuri:
| Dr3yga20 a răspuns:

Eu am fost in situatia ta, vorbeam pe mess cu o colega foarte mult la un moment dat incepusem sa cred ca chiar ma place si ea m-a intrebat daca am prietena i-am zis ca am avut si ea mi-a zis la fel, dar n-am inteles daca are sau a avut. Cred ca mai mult de 2 ani am avut ca o prietenie si mereu vroiam sa-i spun ca imi place de ea dar nu as fi suportat sa nu ma accepte si de aia n-am putut si uite ca am plecat la facultate si am ratat sansa ca un prost.

| neutrino a răspuns:

Asteapta pana se rupe relatia ei sau ajut-o sa rupa relatia pe care o are acum.

| Argo31122 a răspuns:

Chiar nu-s ce sa fac, nu vreau sa se desparta dar daca nu o fac stiu ca o sa ne departam adica deja incep sa se vada semne si i-am spus ca dk vrea o rupem si nu mai vb dar imi zice ca nu vrea..eu doar vreau sa o vad, sa fiu cu ea dar pare ca incet incet o pierd.