| andrey663 a întrebat:

Ieri eram in parc cu varul meu.si vorbeam despre fete.Si i-am zis ca imi place de o fata deoseama cu mine,dar in alta clasa.,Si cand am ajuns acasa,el a inceput sa vorbeasca cu ea,cate chestii, si i-a spus ca o plac.Si nu prea parea interesata.Ce ar trebui sa fac?
Cum as putea sa ma combin cu ea,daca ea stie deja ca o plac.
P.S.:Sunt cam timid si va rog mult sa nu dati idei cum ca sa ma intalnesc cu ea,sa ii spun cv, etc(f2f)

8 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

Pai, in primul rand, cati ani ai?

| andrey663 explică (pentru JustRoxanne):

13 jumatate.tonguebig grin

| JustRoxanne a răspuns (pentru andrey663):

In cazul asta, ar fi mai bine sa iti vezi de scoala. Ai timp de relatii, crede-ma!

| andrey663 explică (pentru JustRoxanne):

Da stiu, dar vazand atat de multi prieteni de ai mei care au prietene, imi doresc si eu unatongue

| JustRoxanne a răspuns (pentru andrey663):

Te inteleg, dar nu te stresa. De exemplu, eu am 17 ani si nu am prieten momentanwinking

| andrey663 explică (pentru JustRoxanne):

E mult mai usor pentru o fata sa-si gaseasca iubit.Se da de doua ori pe langa el si gata...laughing)

| andrey663 explică:

Faza e ca ea este intr-un grup de fitoase si nu vreau sa am deaface cu ele.Si sunt cam timid, si mai ales acum ca stie ca o plac mi-e greu sa si dau ochii cu ea...

| Shimywa a răspuns:

Pai nu ai cum sa iti dai seama daca e interesata sau nu decat daca ii spui tu, daca i-a spus varul tau probabil nu a luat in serios si s-a gandit ca vreti sa glumiti cu ea.Deci daca chiar nu poti sa vorbesti cu ea! Scrie-i o scrisoare draguta dar fi tu insuti si cat se poate de sincer, scrie-i ce simti pentru ea in scrisoare, fi 100% sincer!,apoi pune-i scrisoare in ruscas,dulapul de la scoala,la geam daca se poate,in cutia postala,in buzunar,unde poti, dar fa-o in asa fel incat sa nu observe toata lumea, si urmareste-o pe fata pana citeste scrisoarea si vezi ce reactie are, apoi daca e fericita te duci la ea si vorbiti. sau ii dai un pupic pe obraz. Dar cel mai bine ar fi sa vorbesti pur si simplu cu ea si sa iti spui tu cu gurita ta ce simti, varianta cu scrisoare este pentru ca ai specificat ca nu vrei sa vorbesti cu ea.