| Georgel98 a întrebat:

Imi cer in primul rand scuze ca am postat aici, dar am observat ca toti se uita cam mult la aceasta categorie.
Am si eu o problema si pe tema acestei probleme cateva intrebari.
Deci...Am 13 ani 1.60 si 44 de kg. Dupa cum vedeti sunt slab.Am multi colegi de clasa care rad de mine ca sunt slab si din aceasta cauza vreau sa ma ingras putin si sa pun muschi pe mine.Am cativa colegi in clasa mai bine muschiulosi, asa si e ma fac invidios. Dar e o chestie ciudata:eu am o forta, mobilitate si alergare mult mai buna decat ei chiar daca au mana dubla, muschii mult mai mari decat ai mei.Deci eu sunt foarte slab dar am forta mare si nu am multi muschi.Incerc cam de 6 luni sa pun muschi pe mine dar nu iese nimic. Fac exercitii in casa pentru asta cum ar veni 8 min abs lvl 2, home chest workout, si chestii cu gantera.Sunt la voley de vreo 1 an.
Intrebarile mele sunt:
1)De ce eu fac atatea exercitii si nu cresc in timp ce altii fac mult mai putine si cresc?
2)De ce eu am mai multa forta ca unul de varsta mea si totusi arat atat de pricajit?
3)De ce unii/cum au patratele/muschi definiti fara sa faca nimic?
4)De ce nu ma ingras chiar daca mananc mai mult ca aia?
5)De ce lucrez de 2 luni la abdomen si abia se 4 patratele foarte mici si in dreapta le am mai mici decatin stanga in timp ce altii au 6 si mie nici nu se vad ultimele 2?
6)Voi cum credeti ca e mai bine, sa aratati slabi si sa aveti forta si calitati sportive mai ridicate sau sa aratati bine si sa aveti calitatile medii sau chiar slabe?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa ai metabolismul, daca nu se dezvolta cum vrei inseamna ca nu urmezi niste paute adecvate si ar fi bine sa mergi la sala. Oricum nu conteaza fizicul, daca cineva se pune cu tine tu ii intorci vorba si mintea conteaza sa fii mai destept decat adversarii tai.

Răspuns utilizator avertizat
| Kynext a răspuns:

Ai 13 ani, corpul tau e axat in cresterea in inaltime.Ai un metabolism rapid si din cauza asta esti asa "slab".Asa eram si eu la varsta ta, acum am 18 ani si la fel, faceam exercitii fizice.Din proprie experienta iti spun ca e bine sa fii asa pentru ca o data cu cresterea in varsta va creste si masa musculara.Colegii tai, de care zici tu,"muschiulosii" la varsta de 18 ani vor fi ca niste butoaie cu 2 picioare in timp ce tu te vei bucura de un corp suplu, zvelt cu mult peste al lor.nu'ti fa griji, schimbarea vine o data cu timpul, si e de preferat sa ramai asa cum esti acum.Continua cu exercitiile fizice, cu sportul si vei obtine rezultate satisfacatoare, crede'ma.Nu grabi procesul de crestere si o sa'i spargi pe totiwinking Proprie experienta happy

Multa bafta si succes in continuarebig grin

Mai bine zvelt si puternic cu trup atletic decat un butoi, nu?winking

| Stein a răspuns:

1)mananca mai bine si dormi
2)ai mai multe fibre
3)nu poti avea muschi nefacand nimic
4)ai metabolismul sanatos
5)abdomenele nu iti vor aduce "6 pack abs" mai bine fai flotari si fetelor o sa le placa pectoralii taismug
6)fai flotari si exercitii cu ganterele

| alinescu a răspuns:

1)Poate ei au corupul mai bine facut de la o varsta frageda.
2)Deoarece tu ai ritmul cardiac mai scazut si nu oboseste asa repede.
3) De unde stii ca nu au ridicat niciodata greutati, sau poate practica inotul si sunt mai bine dezvoltati. Eu practic inotul si dezvoltarea muschilor este rapida.
4) La cat de slab esti normal ca ai si un stomac mic.
5) Da cat de multe abdomene poti.
6) Sa arati slab si sa ai forta. Eu am 1, 82 si am 60 de kg. Avantajul meu este ca sunt inalt daca eram mic de statura eram obez.
FUNDA:*

| eumy a răspuns:

Ca asa esti tu nu poti schimba un om nu trebuie sa faci nimic esti bine asa cum esti nu trebuie sa te intereseze ceti zic alti si tu ai ceva ce nu au ei sunt sigura fundita?

| Steffffff a răspuns:

Nu te teme is fata si am acceiasi varsta si acceleasi probleme. --nu chiar--. amm vrei sa te inaltzi? fa exercitii de lungire. sa te ingrasi? seara papa paine cu unt cu gem -de prune- si laptewinking functioneaza. mananca merge ca ingrasa fata.sa nu pari slabanog. cel putin si de metabolism.eu am fost la o doamna care facea sedinte (500 lei/sedinta) mi-o facut un program aiaiai:o dimineata sa luni mananci aia.intre masa aia aia. deci mi-a zis timp de o luna toot ce sa mananc! mancaruri diferite. ehh asa am imi pus pe mine. amm. cu muschii. mergi afara si fa concurs cu prietenii care se tine mai mult pe ea -o faceam la 6 ani. si aveam si abdomen si muschirolling on the floor)-. si parerea mea i ca trebuie sa fi mai grasut nu slabanog! media.si mie nu-mi plac baietii cu muschi.numa la abdomen un pic patratele da in rest. nu chisr nu is atrasa de astastraight face heii da-mi funda daca te ajut ca tot tastez aici de cateva minlaughing