| stefstef13 a întrebat:

imi place de o fata de cand a inceput liceul, e de la mine din clasa,(am 16 ani) si nu am avut curaju sa ii spun pentru ca ea e cu un tip de aproape un an. Ma inteleg bine cu ea, si am invitat-o la,, Balul primaverii" si a acceptat.

Cum as putea face sa " o vrajesc" astfel incat sa "ne combinam" la bal si ea sa nu mai fie cu tipu ala?

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

S-ar putea ca aceasta gandire a ta sa distruga ceea ce ea crede ca este intre voi!
Un an este ceva timp, timp in care exista sentimente si nu pot fi uitate de pe-o zi p alta!
Stai linistit, daca ea te place s va desparti singura de acel baiat si atunci ii poti pune intrebarea mult dorita de tine!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
A acceptat invitattia nu si propunerile tale.
Vede in tine un amic.
Daca tu vrei s-i dovedesti ca o placi, risti s-o indepartezi. Asta daca nu e si ea atrasa de tine.
Da-i semne si vezi cum reactioneaza.
Apoi iti dai seama daca merita sau nu sa incerci.

| neutrino a răspuns:

O fata la 16 ani e mai desteapta decat crezi tu, si in genere dacat baietii de aceeasi varsta. Daca pentru ea va fi mai bine cu aceasta schimbare, atunci ea se va produce. Asadar mergi linistit la bal si comporta-te ca si cum ea este prietene ta.

| Azµre a răspuns:

Are o relație nu ai ce căuta între ei!

| Dariusuu a răspuns:

Vorbeste-i frumos. Fa-o sa se simta importanta si sa se simta bine in preajma ta.

Urmarile pot fi peste masura.

O zi buna.

| NoLiesJustLove a răspuns:

Pai intreab-o tu daca vrea sa fie cu tine simplu si frumos daca zice ca nu atunci fi prieten cu ea in continuare, nu cred ca va renunta la relatia ei de aproape un an pentru tine asta numai daca si ea te place mult si asteapta sa ii spui ca si tu o placi.incearca-ti norocul si vezi ce zice