| Robii a întrebat:

Imi place de o fata enorm de mult. I-am zis ca o plac, mi-a zis si ea ca ma place, dar a zis "daca te plac, nu inseamna ca suntem impreuna", cum pot sa ii spun mai pe ocolite, ca vreau sa fiu cu ea, ca o iubesc?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Să ai mai multă răbdare cu ea, să încerci să te aproprii treptat de sufletul ei. Începi să ieși cu ea mai des afară să o faci să se simtă bine cu tine, dacă ea îți zâmbește, râde, îți spune că se simte bine cu tine atunci ai reușit. Acum dă-i timp pentru asta. Totul treptat și la timpul lor.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De ce vrei pe ocolite, iti este rusine sa o minti in fata? Fii linistit, si ea tot la fel va face!

| Azµre a răspuns:

Nu o iubești, nu o cunoști cu adevărat așa că fata are dreptate când zice că nu sunteți împreună.

| Robii explică (pentru Azµre):

Si ce as putea face?

| Azµre a răspuns (pentru Robii):

Să ai mai multă răbdare cu ea, să încerci să te aproprii treptat de sufletul ei. Începi să ieși cu ea mai des afară să o faci să se simtă bine cu tine, dacă ea îți zâmbește, râde, îți spune că se simte bine cu tine atunci ai reușit. Acum dă-i timp pentru asta. Totul treptat și la timpul lor.

| Glsukab a răspuns:

Primul pas e facut stii ca te place, invit-o in oras la o plimbare sau o prajitura si vorbiti despre voi sa vadeti daca va potriviti