| Anonim909999999999 a întrebat:

Cum sa-i spun ca o iubesc mai pe ocolite? Rog seriozitate

Răspuns Apreciat de Editori
| aalexandradumitru a răspuns:

Dacă nu te simți pregătit să o faci, nu-i spune. Nu o lua pe ocolite, dar nici nu te distanța de ea în vreun fel. A spune cuiva că îl iubești nu necesită neapărat cuvinte. Fii alături de ea psihic, dacă fizic nu îți este permis (fac referire la virus...), vorbește cu ea, caută să faci anumite lucruri pentru ea, ajut-o. Dar nu lăsa să fii călcat în picioare niciodată! Îți vei face curaj să-i spui, iar gesturile vor veni atunci ca și confirmare.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa-i spui pe ocolite ca o iubesti, ca nu mai are acelasi sens si nici rost.
Nici ideea cu "cred ca te iubesc" nu-i buna.
Mie personal nu mi-au placut niciodata oamenii care nu stiu ce vor si se ascund dupa vorbe, sau se feresc sa-ti spuna sincer ce gandesc.
Daca o iubesti spune-i asta, simplu, in fata: "te iubesc" fiind un gest direct si clar, care nu lasa loc de indoiala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu recomand nici pe ocolite.
Bafta!

| Apokales a răspuns:

Am dezvoltat in ultimele zile un sentiment platonic pentru tine.

| wildthing a răspuns:

Incearca sa ii cauti tot timpul privirea, zambeste-i de fiecare data, cu o privire partial nevinovata, partial complice, partial senzuala, dar intotdeauna cat se poate de calda; si ofera-i o floare, un trandafir rosu. Zic si eu...nu sunt profesionist.

| AliGab a răspuns:

De ce sa ii spui pe ocolite si nu direct?

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu pe ocolite, nu nu, ca nu suntem la prin clasa a 6 a

Direct, privita in ochi si plin de incredere ii spui ce ai de spus, astfel incat sa simta cuvintele tale, fara emotii, fara teama, fara sa-ti tremure vocea.

"Femeile astea" cam apreciaza increderea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui: cred ca te iubesc, tu simti ceva?
Daca spune nu atunci iti vezi de drum. Nu are rost sa te consumi daca nu simte nimic

| Mandeliu a răspuns:

Nu o faci.
Fetele si femeile apreciaza increderea in sine, iar modalitatea asta nu inspira incredere de nici un fel.
Bafta!