| simulare a întrebat:

imi place de o fata, ma inteleg bine cu ea, ne cunoastem de mult timp dar nu prea stiu ce sa vorbesc cu ea ( pe afara sau pe Facebook), sa o fac si pe ea sa ma placa. Aveti ceva idei?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand unui baiat ii place de o fata, acesta va incerca sa o curteze. Daca fata accepta acest joc, facandu-i placere vorbele tale frumoase, este semn ca tu nu-i esti indiferent si este cazul sa o inviti la un clasic suc. Incearca sa vezi ce muzica, ce filme ii plac si, atunci cand crezi ca este cazul, invit-o la un spectacol.

| ychigo a răspuns:

Fi tu;
Daca ti-e greu,incearca totusi,fa-o sa rada,sa se simta bine;
poti sa fi direct,atunci cand va intalniti:buna, ce faci diseara, sau in week-end, mergeti pe undeva si mai povestiti, intreaba-o ce-i place sa faca/ce nu;

| thesnake02 a răspuns:

Întreab-o câte ceva despre ea, sa va cunoașteți mai bine, dar să nu abuzezi de asta. Cheam-o la mall nu "invit-o". Încă nu întâlnire. Doar prietenia deocamdată. Relațiile se construiesc în timp.