| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.Imi place de o fata si acum o saptamana am facut ceva prost.I-am spus unei prietene dea ei,, oare ma place acea fata"si ea a zis ca nu.Si astazi acea prietena dea ei i-a spus verisoarei mele despre ce i-am spus eu si verisoara mea era sa ii spuna acele fete pe care o plac ce i-am zis prietenei ei.Am nevoie de ajutor daca astazi nu a spus pentru ca a fost o problema maine ii va spune si nu stiu cum va reactiona.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Fii calm si gata.
Chiar daca se enerveaza, in definitiv o face pe raspunderea ei.
Nu-mi imaginez ca ar fi trebuit sa faci cerere undeva sa iti dea voie s-o placi, nu?

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Secretul tau nu mai e un secret, asa ca accepta urmarile.
Mai rau decat un refuz clar, ce crezi ca se poate intampla?

| sofisis a răspuns (pentru greece12):

Greece La Multi Ani!
Ai uitat? Nu mai stii cum era sa iti placa de cineva si sa fii aratat cu degetul?
De asta ii e frica..sa nu fie luat la misto.
Daca se intampla asta, poti spune ca ai intrebat-o pe acea prietena daca fata te place pentru ca asa ti s-a parut si nu stiai sigur. Nu trebuie sa spui ca tie iti place de ea.

| greece12 a răspuns (pentru sofisis):

La multi ani!
happy
De-asta i-am spus si eu sa accepte urmarile.Cand vrei sa-ti pastrezi secretul, inveti sa taci!
Nu?

| DevilBro a răspuns (pentru greece12):

Oricum faptul e consumat.Eu am facut greseala si mi-o asum.Dar prietena ei i-a spus verisoarei mele pentru ca si eu i-am spus ca ii place de un alt baiat.

| DevilBro a răspuns (pentru greece12):

Da nu era un secret.Pur si simplu am intrebat-o.

| greece12 a răspuns (pentru DevilBro):

A,aici sunt afaceri mai vechi...atunci cineva chiar nu a fost corect in povestea asta.

| DevilBro a răspuns (pentru greece12):

Acum chiar nu stiu cum va reactiona daca ii va spune verisoara mea. Sper macar sa nu se enerveze.

| sofisis a răspuns (pentru greece12):

Ba da, dar daca esti ca mine, de exemplu, care nu pot sa tin un secret despre mine nici daca imi dai kilogramele mele in aur...il inteleg. laughing
Pe ale altora le tin, n-am treaba...dar cand e vorba de mine, ma ia gura pe dinainte.
Bine, ca pe mine nu m-a interesat niciodata ce a avut lumea de comentat...

| greece12 a răspuns (pentru sofisis):

Serios?
Atunci iti trebuie o cura de strainatate... taci si cand e nevoie sa vorbesti, crede-ma!
laughing

| sofisis a răspuns (pentru greece12):

Aoleo, asa rau e p'acolo? Prefer sa-mi limitez contactul cu strainatatea la vacante sau interes de serviciu happy

| greece12 a răspuns (pentru sofisis):

Pana inveti limba, oamenii, obiceiurile...laughing

| DevilBro a răspuns (pentru greece12):

Greece12 s-a aflat pana la urma, dar nu verisoara mea i-a spus ci prietena ei si a spus ca stia deja ca o plac.

| greece12 a răspuns (pentru DevilBro):

Asadar,te-ai nelinistit cam degeaba, nu?

| DevilBro a răspuns (pentru greece12):

Da.

| greece12 a răspuns (pentru DevilBro):

Fii calm si gata.
Chiar daca se enerveaza, in definitiv o face pe raspunderea ei.
Nu-mi imaginez ca ar fi trebuit sa faci cerere undeva sa iti dea voie s-o placi, nu?

| Zenithf a răspuns:

Ia taurul de coarne.

| neutrino a răspuns:

Stai linistit, mai mult decat un refuz categoric nu are ce se poate intampla.