| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.Imi place de o fata si nu stiu daca si ea ma place.Mai de mult colegul meu de banca a fost bonlav si s-a mutat langa mine dar ea a zis ca vrea sa vada mai bine la tabla si si-a lasat colega de banca singura.
P.S:Mi-a spus o prietena dea ei ca ii place de alt baiat.Acum nu stiu daca ma place sau daca nu.

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si e greu sa o observi?
Ia gandeste-te putin,tu ce faci cand cineva nu te intereseaza? Nici nu te uiti la el,nu?
Ei,daca fata te place,inseamna c-o sa-ti dea atentie,c-o sa se uite la tine,incercand sa nu o vezi,inseamna c-o sa se bucure cand te-o vedea aparand si lucruri de genul asta.
Esti cu ea in clasa, tu o vezi si ii poti studia comportamentul.
Fa-o si in scurt timp, vei intelege daca e indiferenta fata de tine sau nu!
Ca a stat cu tine in banca doar ca sa vada mai bine la tabla, poate fi un motiv real, sa stii...

| DevilBro a răspuns (pentru greece12):

Cand apar in clasa mereu imi spune,, Ce faci Razvan? imi zambeste si isi pune mana pe umarul meu, dar nu iteleg ce vede la baiatul acela ca el e mereu artagos cu ea.

| greece12 a răspuns (pentru DevilBro):

O fi felul lui de a se apropia de ea...
Mai stai cateva zile deoparte, poate intelegi mai bine ce se petrece cu ei doi, pentru ca daca ea ii zambeste, desi el e artagos, il place mult.

| DevilBro a răspuns (pentru greece12):

Faza e ca el nu stie ca il place, si de aceea se comporta asa.Si uneori cand ea ii face ochi dulci el ii spune sa o lase in pace.Da nu stiu de ce e asa de oarba.Mie imi spune doar ce fac si uneori mai vorbim ii spun glume o fac sa rada.

| neutrino a răspuns:

Prietena ei este invidioasa, asa ca invita-ti colega la un suc, pana cand nu va fi prea tarziu.

| DevilBro a răspuns (pentru neutrino):

Eu cred ca e adevarat deoarece si prietenul meu cel mai bun mi-a spus chestia asta

| greece12 a răspuns (pentru DevilBro):

Doua minti intotdeauna judeca mai bine decat una, observati amandoi si mai sfatuieste-te si cu el, e prietenul tau si poate are un simt de observatie mai bun.

| DevilBro a răspuns (pentru greece12):

In toata chestia asta nu intelegi ceva.Am fost prieteni cand eram mai mici.Acum s-a imprietenit cu altcineva.

| DevilBro a răspuns (pentru DevilBro):

Si in plus pe prietenul meu cel mai bun nici nu-l intereseaza daca o plac sau nu.El doar mi-a spus.

| DevilBro a răspuns (pentru DevilBro):

Pe mine ma enerveaza ca ea il place dar el nici nu se uita la ea.Si eu parca as fi un prost.

| Biiskrem a răspuns:

Nu înseamnă că te place din simplul fapt că a stat cu tine în bancă -.-
Dacă aia ți-a zis ă îi place de altu', așa o fi.
Totuși, dacă tu o placi, spune-i! N-are rost să o ascunzi.

| DevilBro a răspuns (pentru Biiskrem):

Odata un baiat i-a spus ca o place si ea i-a spus ca nu e genul ala de fata.