| MaryusCobra a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata, o ador si de ceva timp am inceput sa tin la ea fara sa-mi dau seama pe loc. Vorbesc cu ea pe afara, pe facebook, dar nu stiu ce sa fac sau cum sa fac sa-i zic ce simt pentru ea. Aici intervina o problema (pentru mine nu e o problema): ea este mai mica decat mine cu 3 ani. Eu am 17 iar ea are 14. Stiu ca varsta nu conteaza dar nu stiu ce crede ea despre asta. Ea e genul de fata care se uita la anime-uri (bine si eu mai ma uit dar doar la 2), care nu prea iese p-afara mult si nu in timpul scolii. Eu sunt un golan in ochii ei. Dar nu mi-a vazut si cealalta parte "sensibila". Nu stiu ce sa fac, cum sa ma apropii mai mult de ea, pentru ca eu chiar as vrea sa fie impreuna cu mine. Chiar daca e mai mica decat mine are un caracter impresionant si imi place foarte mult. Lasa-ti si mie sfaturi, idei, orice m-ar putea ajuta in privinta asta.

Răspuns Câştigător
| Fata026 a răspuns:

Salut!
In primul rand poti sa stai cu ea ca intre amici sa zic asa. Sa vorbiti des sa va spuneti of-urile si de ce nu sa va spuneti ce simiti? Adica sa-i spui tu ce simiti si sa nu fii deloc timid in legatura cu asta. Si se zice ca varsta e doar un numar dar tu intr-un an vei fi major si ea va avea doar 15 ani dar hei, asta depinde doar de voi. Eu zic sa incerci sa te apropii de ea si daca nu ii place nu insista prea mult. Poate ramane pe viitor. Succes!

| MaryusCobra explică (pentru Fata026):

Mersi frumos de raspuns. O sa incerc sfatul tau happy

1 răspuns: