| xInnocentKid a întrebat:

happy..Am o mica problema..sa va spun cum sta treaba.Este un baiat in scoala mea,imi place mult,dar nu stiu cum sa vorbesc cu el, il vad zilnic..afara..in pauze..in curtea scolii, dar nu am vorbit niciodata cu el.As vrea sa-i spun ceva,sa vorbesc cu el, dar nu stiu cum..sunt o fire timida [ ps este cu un an mai mare decat mine ]..Nu vreau o relatie,sunt constienta ca nu vrea, deoarece nici nu ma cunoste..nu stie cum ma cheama, aproape nici nu-si da seama ca exist laughing..Deci,cum sa intru in vorba cu el? sad. Fundita big grin

7 răspunsuri:
| Victorita15 a răspuns:

1) Incearca sa-l gasesti pe siteuri de socializare (Facebook etc.). Cind il gasesti, incepe sa conversezi cu el. Astfel, incetul cu incetul veti deveni foarte buni prieteni. Intreaba-l despre lucrurile lui preferate, mincarea lui preferata, culoarea lui preferata. Tot ce iti vine in cap.
2) Dupa ce l-ai gasit pe siteuri, fa-ti curaj sa il saluti la scoala de fiecare data cind il vezi. Sau, macar zimbeste-i de fiecare data, daca esti intimidata. 3) Pe parcurs, incepe sa vorbesti cu dinsul si la scoala fata in fata. Sunt sigura ca astfel, veti deveni foarte buni prieteni sau chiar mai mult daca vrei. Asta am facut eu in mai multe cazuri si mi-a reusit. Acum suntem foarte buni prieteni. Cred ca te va ajuta asta. Mult succes! Pupici.

| xInnocentKid explică (pentru Victorita15):

Da,l-am gasit pe facebook, dar asa cum am mai spus, sunt foarte timida sad.ok, multumesc de sfat, o sa incerc :*

| Victorita15 a răspuns (pentru xInnocentKid):

Am inteles ca esti timida, asa ca ti-am sugerat deodata Facebook. Pe net, poti fi mult mai deschisa si din punctul meu de vedere nu esti atit de timida. Respira adinc, tasteaza cuvintul salut, inchide ochii si trimiteil baiatului. De acolo inainte lucrurile vor merge de la sine. Sunt sigura! Fa cum iti recomnad si o sa vezi ca veti incepe sa comunicati!

| Militaru_3279 a răspuns:

Vb cu cineva care iti este prieten/a si al cunoste bine sa iti faca cunostinta cu el

| xInnocentKid explică (pentru Militaru_3279):

Mda..aici este o mica problema..doar 5 baieti din clasa mea vorbeste cu el. fetele au prieteni, si nah.laughing.iar baietii astia sunt mai barfitori ca fetele, deci nu este o idee buna sad

| AnykaGirl a răspuns:

Fa cunostinta cu o fata din clasa lui si fatio o prietena foarte buna, apoi e mai usor sa intri in contact cu le

| team a răspuns:

Pur si simplu te bagi in seama cu el. E greu doar inceputul dupa aia o sa fie usor